طرح خودروسازی در شهرک صنعتی خرمدشت قزوین کلید می‌خورد

قزوین - ایرنا - مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین گفت: عملیات اجرای یک طرح خودروسازی امسال در شهرک صنعتی خرمدشت تاکستان با مشارکت سرمایه گذاران داخلی و خارجی کلید می‌خورد.

حمیدرضا خانپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۱۴۰ هکتار زمین برای اجرای این طرح تولیدی در شهرک صنعتی خرمدشت به سرمایه گذاران آن واگذار شده است.

وی با اشاره به اینکه سرمایه گذار این مجموعه در حال تهیه نقشه های طرح بوده، تصریح کرد: قرار است عملیات اجرایی ساخت و ساز مربوط به این پروژه به زودی و تا قبل از پایان سال جاری آغاز شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین یادآور شد: این طرح صنعتی قرار است با مشارکت کشورهای خارجی به تولید و مونتاژ خودروهای سواری بپردازد.

خانپور با بیان اینکه این طرح از بزرگترین پروژه های سرمایه گذاری صنعتی در استان قزوین به شمار می رود، افزود: با بهره برداری از این مجموعه به شکل مستقیم برای پنج هزار نفر در شهرک صنعتی خرمدشت اشتغال ایجاد خواهد شد.

به گفته این مسوول، با راه اندازی این طرح صنعتی، فعالیت بسیاری از صنایع پایین دستی و قطعه ساز استان نیز رونق می یابد.

وی با اشاره به اینکه قزوین از قطب های مهم و تاثیرگذار قطعه سازی خودرو در کشور به شمار می رود، اضافه کرد: با اجرا و بهره برداری از این طرح، جایگاه صنعت خودروسازی نیز در سطح استان ارتقا می یابد.

استان قزوین علاوه بر یک شهر صنعتی، دارای ۱۳ شهرک و ۶ ناحیه صنعتی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha