نبود تهویه هوا مشکل عمده بانک‌های خوزستان در رابطه با کرونا است

اهواز - ایرنا - مدیرکل بازرسی استانداری خوزستان گفت: مشکل عمده بانک‌ها در زمینه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، نصب سامانه تهویه هوا است که باید متناسب با مساحت مجموعه باشد اما متاسفانه بانک‌های خوزستان در این زمینه به خوبی اقدام نکردند.

رسول امیری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:در بازدیدی که هفته گذشته از یک بانک داشتیم در بحث رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی اقدامات خوبی صورت گرفته بود ولی از لحاظ بهداشت مراجعان نیاز به رسیدگی بیشتر است.

وی افزود: فهرستی از بانک‌های خوزستان که به لحاظ نصب تهویه هوا مشکل دارند تهیه شده و به تمام سرپرستی‌های امور شعب بانک‌ها و فرمانداری‌های استان ارسال کردیم؛ همچنین به آنها تذکر دادیم که اگر در زمان مقرر در این باره اقدام نکنند بانک مربوطه پلمب می‌شود.

مدیرکل بازرسی استانداری خوزستان گفت: در ۲ هفته گذشته ۲ بانک در خوزستان که شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت نکردند پلمب شدند و این رویه همچنان توسط این اداره کل ادامه دارد.

وی افزود: پس از اینکه تکلیف نظارت بر مراکز طب تشخیصی به اداره کل بازرسی استانداری سپرده شد، با همکاری معاونت بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، سازمان نظام پزشکی و اماکن، تیمی به منظور نظارت بر فعالیت مراکز بهداشتی و درمانی تشکیل شد.

امیری گفت: هفته گذشته از ۱۷۲ مرکز طبی تشخیصی در اهواز دیدن کردیم که به بیش از ۲۰ مرکز اخطار داده و یک مرکز پلمب شد؛ همچنین یکی از این مراکز را به دادسرای سازمان نظام پزشکی معرفی کردیم.

وی افزود: آن دسته از مطب‌هایی که تاکنون ۲ بار اخطار دریافت کرده و باز هم نسبت به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی بی‌تفاوت باشند، در صورت دریافت اخطار سوم، پلمب می‌شوند.

هم اکنون ۲ شهرستان خوزستان نارنجی، ۱۳ شهرستان زرد و ۱۲ شهرستان در وضعیت آبی کرونایی هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha