۸۶ درصد بیمه شدگان سلامت آذربایجان‌غربی بصورت رایگان تحت پوشش هستند

ارومیه- ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی گفت: یک میلیون و ۷۷۰ هزار نفر با ۸۶ درصد پوشش جمعیت بیمه شده سلامت این استان تحت پوشش صندوق همگانی بیمه سلامت هستند و به صورت رایگان بیمه شده‌اند.

فریده جعفری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: اعضای این صندوق بدون پرداخت حق بیمه، از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند شده‌اند و با این آمار سومین استان کشور از نظر بیمه شده همگانی محسوب می شود.

وی افزود: در مجموع بیش از ۲ میلیون و ۶۰ هزار نفر از جمعیت آذربایجان غربی در قالب پنج صندوق شامل روستاییان، بیمه سلامت همگانی، کارمندان ادارات و نهادهای دولتی، صندوق بیمه ایرانیان و سایر اقشار تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

وی ادامه داد: با این آمار ۶۱ درصد جمعیت این استان تحت پوشش بیمه سلامت بوده و خدمات درمانی رایگان دریافت می‌کنند.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی اضافه کرد: بیمه سلامت از سال ۱۳۹۳ آغاز شده و در کنار صندوق‌های بیمه تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح موجب شده تا با اجرای آن آحاد مختلف جامعه و به خصوص نیازمندان از خدمات مناسب بهداشتی و درمانی بهره‌مند شوند.

جعفری با اشاره به موسسات طرف قرارداد، بیان کرد: ‌هزار و ۳۲۰ موسسه تشخیصی و درمانی خصوصی، خیریه، دولتی، دانشگاهی و غیردانشگاهی در آذربایجان‌غربی طرف قرارداد با بیمه سلامت هستند.
وی بیان کرد: تمام افراد بیمه شده می‌توانند از خدمات این موسسات و پزشکان بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به صدور دفترچه بیمه سلامت گفت: از ابتدای خرداد امسال هیچگونه سند کاغذی دریافت نکردیم و تمام اسناد به صورت الکترونیک صادر می‌شود. 

به گزارش ایرنا، سازمان بیمه سلامت ایران از ۱۰ سال گذشته رسماً فعالیت خود را آغاز کرد و ماموریت یافت انجام اقدامات لازم را به منظور تمرکز کلیه امور بیمه سلامت در سازمان از طریق تجمیع سریع بخشهای بیمه های درمانی کلیه صندوق های موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده ۵ قانون محاسبات عمومی کشور با رعایت مفاد ماده ۳۸ قانون برنامه پنجم توسعه اساسنامه سازمان به انجام رساند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha