پیام سرپرست وزارت آموزش و پرورش در سالروز حمله موشکی به مدرسه بهبهان

تهران- ایرنا- سرپرست وزارت آموزش و پرورش به مناسبت چهارم آبان، سالروز شهادت ۷۴ دانش آموز و معلم بهبهانی در حمله موشکی ارتش بعث، پیامی صادر کرد.

به گزارش روز سه شنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی در متن پیام خود آورده است:  ایثار و شهادت در راه آرمان های وطن جزیی جدایی ناپذیر از فرهنگ غنی ایرانیان به ویژه در معلمان سلحشور و دانش آموزان برومند است. همانانی که در جای جای تاریخ با نثار جان والای خود حماسه ها آفریدند. چهارم آبان ۱۳۶۲یادآور روزی افتخارآمیز در تاریخ ۸سال دفاع مقدس است و سندی است بر حقانیت دفاع همه جانبه و فداکارانه مردم ایران اسلامی در برابر تمامی مستکبران و ظالمان.

وی در ادامه نوشت: در این روز ۷۴ دانش آموز و معلم مدرسه شهید حمدالله پیروز بهبهان مظلومانه و طی حمله موشکی بزدلانه ارتش بعث به فیض شهادت نائل می شوند و در کنار سایر شهدای دانش آموز و معلم و مدارسی که در جنگ تحمیلی مورد هجوم و حمله ناجوانمردانه قرار گرفتند، بار دیگر درس مردانگی و فرزانگی به جهانیان می دهند و به ظالمان تاریخ اثبات می کنند که در راه کسب علم و دانش، جان والای خود را نیز فدا می کنند.

سرپرست آموزش و پرورش افزود: بی شک فداکاری و ایثارگری این شهدای عزیز همواره بر تارک تاریخ تعلیم و تربیت کشور می درخشد. پر واضح است که ترویج آموزه های ایثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در بین دانش آموزان کشور با تأسی به راه این شهدای والامقام وظیفه اصلی آموزش و پرورش در همه سطوح است.

کاظمی عنوان کرد: شهادت این معلمان و دانش آموزان والامقام، یادآور مظلومیت شهدای کربلا در راه آرمان هاست که با ایثار جان خود درس بزرگی به همه آزادی خواهان تاریخ آموختند. اینجانب به نمایندگی از خانواده بزرگ فرهنگیان و دانش آموزان کشور در کنار مردم شریف استان خوزستان، مردم ولایتمدار بهبهان و خانواده این شهدای عزیز و والامقام، یاد این فرشتگان آسمانی را گرامی می دارم و از خداوند متعال مسئلت دارم تا روح این شهدای بزرگوار را با اولیا و صلحا محشور کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha