۶ آبان ۱۴۰۰،‏ ۸:۱۷
کد خبرنگار: 1824
کد خبر: 84519820
۰ نفر

برچسب‌ها

روحانی اهل‌سنت: با علمای شیعه در نشست برادری تفاهم داشتیم

کرمان - ایرنا - روحانی اهل سنت فعال در شهرستان ریگان گفت: در کارگاه های تخصصی که ذیل همایش گفتمان برادری در جریان است تفاهم خوبی بر سر مسائل با علمای شیعه داشتیم و مسائل مهمی مطرح شد.

ابراهیم جناب روز پنجشنبه در حاشیه یازدهمین گفتمان برادری اهل سنت و تشیع استان کرمان در شهرستان قلعه گنج به خبرنگار ایرنا افزود: در این کارگاه ها کمبودها و نیازهای مهم مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفت و همه طرف ها روی مسائل اجماع داشتند.

وی که خود را امیر جماعت تبلیغات اهل سنت در شهرستان ریگان معرفی کرد با اشاره به نشست های موفق و تاثیرگذار برداری بین شیعه و سنی گفت: این نشست ها در ایجاد وحدت بین مسلمانان بسیار موثر است و باعث ناامیدی دشمنان اسلام می شود.

جناب افزود: دشمنان اسلام در جریان این همایش ها و مراسم متوجه می شوند که بین شیعه و سنی اختلافی وجود ندارد و تفرقه افکنی آنها بی فایده است.

وی با بیان اینکه این همایش ها و نشست ها باید در تحکیم وحدت مذاهب افزایش پیدا کند تاکید کرد: باید جوانان از طریق مساجد، تبلیغات اسلامی و آشنایی با سنت های پیامبر(ص)، در تمامی شئون زندگی ارشاد شوند و اسلام واقعی را در رفتار آنها ببینیم.

این روحانی اهل سنت اظهار داشت: اگر جوانان در زمینه تبلیغات سوء جریان های معاند و دشمنان اسلام توجیه نشوند، احتمال انحراف آنها وجود دارد که علمای اسلام باید بیشتر به این موضوع توجه کنند.

یازدهمین همایش گفتمان آیین برادری با حضور علمای اهل‌سنت و تشیع و سران طوایف استان کرمان صبح روز چهارشنبه در شهرستان قلعه‌گنج واقع در جنوبی‌ترین نقطه این استان گشایش یافت و تا امروز پنجشنبه ادامه دارد.

شهرستان قلعه گنج در ۴۲۰ کیلومتری جنوب مرکز استان کرمان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha