سردار جلالی: آسیب‌پذیری سامانه هوشمند سوخت را قبلا اعلام کرده بودیم

تهران- ایرنا- رییس سازمان پدافند غیرعامل گفت: متاسفانه در حادثه روز گذشته سامانه هوشمند سوخت از محلی آسیب خوردیم که قبلا آنرا کشف و کتبا اعلام کرده بودیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سردار سرتیپ غلامرضا جلالی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران درباره اختلال در سیستم هوشمند سوخت، با بیان اینکه بین مخاطرات، اختلالات و حمله تفاوت‌هایی وجود دارد، گفت: درباره این حادثه نتیجه قطعی را پس از بررسی قفل‌های امنیتی سامانه اعلام خواهیم کرد. حمله و منشاء بیرونی جزو احتمالات قوی بوده که در حال بررسی است.

رییس سازمان پدافند غیرعامل اضافه کرد: مباحث امنیت سایبری در همه جهان مطرح است و همه کشورهای مدعی در امنیت سایبری با این نوع از حملات مواجه هستند و دلیل آن هم وجود زیرساخت‌هایی مبتنی بر امنیت جهانی است؛ البته آسیب پذیری‌ها و اشکالات در این زمینه به شکل طبیعی وجود دارد.

سردار جلالی ادامه داد: ما در تقسیم کاری که در مرکز ملی انجام شد، مسوول رصد،  ارزیابی و کشف اشکالات و آسیب پذیری بودیم و امسال و سال گذشته سامانه سوخت را ارزیابی کرده و اشکالات و نواقص را به آنها ابلاغ کرده و پیگیری کردیم که این کار دنبال شود.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه دولت قبل در امنیت سایبری سهل انگاری داشت و با ناهماهنگی‌ در امر اجرا در زمینه‌های مختلف،  نکاتی را که در این زمینه به آنها تذکر داده می‌شد،  اجرا نکرد.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور یادآور شد: در حادثه دیروز از محل آسیب پذیری‌هایی که قبلا کشف کرده و کتبا اعلام کرده بودیم تا برطرف شود، آسیب خوردیم.

سردار جلالی با بیان این که بررسی‌ها در موضوع سامانه هوشمند سوخت تکمیل شده است، افزود: نتایج گزارش خود را درباره کسانی که ترک فعل کردند به مراکز  قضایی ارسال می‌کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha