همه اقوام، مذاهب و ادیان، عاشق ایران آزاد و سربلند هستند

تهران - ایرنا - مشاور رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی با اشاره به اینکه همه اقوام و مذاهب ایرانی در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس شهدایی را تقدیم انقلاب و کشور کردند، گفت: همه اقوام، مذاهب و ادیان، عاشق ایران آزاد و سربلند هستند، اما شاید برخی از این نکته آگاه نیستند.

به گزارش عصر چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دولت، «ماموستا عبدالسلام کریمی» مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی در دیدار حجت‌الاسلام و المسلمین یونسی مشاور امور اقوام و اقلیت‌های رییس جمهور سابق گفت: اتحاد و وحدت اسلامی و همدلی میان پیروان مذاهب و نیز تنوع اقوام در کشور از مقولاتی هستند که باید مورد توجه جدی واقع شوند.

ماموستا کریمی افزود: در بحث اقوام باید به این مهم توجه داشته باشیم که تنوع اقوام در کشورمان به عنوان یک فرصت تلقی شود و با همدلی و همفکری و همکاری این فرصت را به نقطه قدرت برای کشور و نظام اسلامی تبدیل کنیم. رهبری معظم انقلاب و رئیس جمهور مکرر تأکید کرده‌اند که اقوام برای نظام یک فرصت محسوب می‌شوند که هر چه به هم نزدیک‌تر باشند، اقتدار کشور بیشتر ارتقا پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه اساسا هر فردی از هر قومی و با هر جنسیتی نباید احساس سرخوردگی و تحقیر کند، تاکید کرد: هیچ کس نباید احساس کند که مورد غفلت واقع شده است. همه باید احساس کنند که شهروند این مرز و بوم بوده و در همه ارکان نظام و تصمیم‌گیری‌ها سهیم و دخیل هستند. امیدوارم بتوانیم قدم‌های مؤثری در این مسیر برداریم و کارهای تأثیرگذاری انجام دهیم.

کریمی با بیان اینکه همه اقوام و مذاهب در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نقش آفرینی و شهدایی را تقدیم انقلاب و کشور کردند، گفت: همه اقوام، مذاهب و ادیان، عاشق ایران آزاد و سربلند هستند، اما شاید برخی از این نکته آگاه نیستند. ما مخالف افراط و تفریط هستیم و از نظر بنده منشأ افراط و سخت‌گیری‌ها جهل است.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی افزود: در برنامه‌های آتی این حوزه در نظر داریم اقداماتی انجام دهیم تا از ظرفیت زنان و مردان شایسته اقوام، مذاهب و ادیان در چارچوب قانون اساسی در کشور استفاده شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در این دوره بنا داریم در موضوع مهم وحدت اسلامی و همدلی میان پیروان مذاهب در خدمت تمام علما، نخبگان اقوام، مذاهب و ادیان کشور  باشیم و حرف آنها را بشنویم و مشکلات، دغدغه‌ها و مسائل‌ آنها را  احصاء و دسته‌بندی  و خدمت ریاست محترم جمهوری و مقامات نظام منعکس کنیم.

ماموستا کریمی افزود: در همین راستا قرار است با فراکسیون اهل سنت و رهبران و بزرگان اقوام، مذاهب و ادیان توحیدی دیدارهایی داشته باشیم. 
حجت‌الاسلام یونسی نیز در این دیدار ضمن بیان مطالبی در حوزه اقوام و مذاهب با تبریک انتصاب دکتر عبدالسلام کریمی گفت: اقدام رئیس جمهور در انتصاب جنابعالی به عنوان مشاور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی بسیار شایسته و دقیق بود.

تنوع خوب است اما نزاع و درگیری خوب نیست

حجت‌الاسلام والمسلین یونسی مشاور رییس جمهوری پیشین در امور اقوام و مذاهب هم در این دیدار  گفت: ملت ایران از اقوام مختلف ترکیب یافته ‌است که همواره برای کشور و نظام اقتدار و عظمت آفرین بوده‌اند.

وی افزود: در سال‌های گذشته جلسات علمی و کنفرانس‌های متعددی برگزار کردیم تا این نکته را بیان کنیم که تفاوت بین افراد اساسا اراده خداوند و زیبا و پسندیده است. تنوع خوب است اما تنازع و نزاع و درگیری خوب نیست.
حجت‌الاسلام یونسی گفت: تفاوت‌ها و تکثر نه تنها بد نیست بلکه خوب است و باید از این فرصت استفاده کنیم. باید خوشحال باشیم که این فرصت را داریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha