چند خبر کوتاه از استان یزد

یزد - ایرنا - واگذاری زمین به کارگران اردکان از طریق سامانه جامع و اجرای امر به معروف و نهی از منکر به مطالبه عمومی در جامعه تبدیل شود از جمله خبرهای کوتاه روز پنجشنبه استان یزد است.

فرماندار اردکان گفت: واگذاری زمین برای احداث مسکن کارگری در این شهرستان صرفاً از طریق سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن انجام می‌شود.

مصطفی پوردهقان اردکان در گفت و گو با ایرنا افزود: ثبت‌نام طرح جهش تولید مسکن برای متقاضیانی با شرایط تأهل یا سرپرست خانوار ، نبود مالکیت بخش خصوصی، استفاده نکردن از امکانات دولتی در بخش زمین و مسکن، آغاز شد.

وی تصریح کرد: در این سامانه از ۲۸ مهر تا ۲۸ آبان، مشخصات متقاضیان ثبت می‌شود و مراحل پیشرفت کار نیز ازطریق همین سامانه قابل ردیابی و پیگیری است.

وی با اشاره به جمعیت بالای کارگری شهرستان به‌دلیل رشد صنایع، یادآور شد: داشتن حداقل پنج سال سکونت در شهر از شرایط ثبت‌نام‌کنندگان است.

 این سامانه به آدرس saman.mrud.ir در دسترس است.

شهرستان ۱۲۵ هزار نفری اردکان که مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، خرانق، احمدآباد و اردکان است.

یزد 

 دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر یزد گفت: اجرای این واجب الهی به دلیل اهمیت فراوان آن با همکاری رسانه‌های گروهی و تمامی فعالان فرهنگی و اجتماعی به فرهنگ غالب عمومی تبدیل شود.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام ابوذر صانعی در نشستی با مسئولان جبهه فرهنگی یزد افزود: اگر امر به معروف و نهی از منکر همانند سایر واجب‌های الهی در جامعه و بین اقشار مختلف جامعه به مطالبه عمومی و فرهنگ متعالی تبدیل شود، بسیاری از ناهنجاری‌ها و مشکلات فرهنگی و اجتماعی از بین می‌رود.

وی با بیان اینکه در کنار رسانه‌‍ های گروهی باید تمامی فعالان فرهنگی و اجتماعی به نقش خود واقف و وظیفه ملی، دینی و انقلابی خود را انجام دهند، ادامه داد: تشکل‌های انقلابی با حضور جوانان مومن و ولایتمدار همراه سایر مجموعه‌ها نقش اصلی در مطالبه‌گری اجرای این واجب الهی دارد.

این مسئول تصریح کرد: ستاد اجرایی امر به معروف و نهی از منکر در تمامی شهرستان‌ها وظایف خود را با دقت و جدیت انجام می‌دهد ولی در این ارتباط به همکاری تمامی اقشار جامعه نیاز است و همه باید خود را در قبال فرهنگ‌سازی آن مسئول بدانند.

صانعی بیان کرد: برای اصلاح امور فرهنگی و اجتماعی جامعه و تحقق اهداف انقلاب‌اسلامی که یک رسالت همگانی است باید شاهد تحول و حرکت جهادی در این بخش مهم باشیم و تحقق آن جزو اهداف و برنامه‌های مهم این ستاد در استان یزد است .

همچنین محمد دهقان دبیر جبهه فرهنگی انقلاب در یزد با قدردانی از تلاش ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان به اهمیت گسترش روحیه مطالبه‌گری این واجب الهی اشاره کرد و همکاری علاقه‌مندان و دلسوزان جامعه را در همه مناطق خواستار شد.

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، ۱۱ شهرستان دارد که ۸۷ درصد آن در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha