آموزش و پرورش زنجان در بازگشایی مدارس تابع ستاد کرونای استان است

زنجان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: این اداره کل تابع ستاد ملی و استانی کرونا بوده و بر مبنای تصمیمات نسبت به بازگشایی ها عمل می‌کند و در این میان پروتکل های بهداشتی در مدارس به خوبی رعایت می‌شود.

حسن مظفری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به اینکه مطالبات خانواده های زنجانی بازگشایی حضوری مدارس است، افزود: در زمان حاضر این استان حدود ۲۰۰ هزار دانش آموز دارد که  از این تعداد ۱۱۳ هزار دانش آموز مقطع  ابتدیی و مابقی مقاطع متوسطه اول  و دوم را شامل می شود.

وی در خصوص وضعیت بازگشایی مدارس استان نیز اضافه کرد: از سوم مهر امسال ۵۳۰ مدرسه بصورت حضوری و با تراکم جمعیت کلاسی کمتر از ۱۵ نفر به تعداد ۱۸ هزارو ۳۴۱ نفر دانش آموز در مناطق  روستایی کلاس های درس خود را به صورت حضوری آغاز کرده اند.

این مسوول ادامه داد: بر این مبنا ۴۱۱ مدرسه نیز بصورت ترکیبی با جمعیت  کلاسی کمتر از ۳۰ نفر و با گروه بندی زوج و فرد به تعداد ۳۲ هزار و ۷۴۷ نفر دانش  آموز در مناطق روستایی درس می خوانند.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: بر این اساس ۴۳۰ مدرسه با جمعیت کمتر از ۳۰۰ نفر دانش آموز در شهر وجود دارد که نیاز مند است که کلاس های آنها بصورت ترکیبی باشد که در کل استان با جمعیت کل دانش آموزان حدود ۸۰ هزار نفری کلاس ها تدریجی به صورت "گروه بندی" حضوری آغاز شود.

وی با  بیان اینکه طبق پروتکل های اعلام شده تعداپ نفرات کلاس ها نباید از ۱۵ نفر بیشتر باشد، اظهار داشت: در نتیجه تعدادی از دانش آموزان در روزهای فرد و تعدادی در روزهای زوج بصورت حضوری در کلاس های درس حاضر خواهند شد و در کل هفته دانش آموزان ۲ روز به مدرسه می روند.

مظفری افزود: ۱۹۱ مدرسه در این استان نیز با جمعیت بالای ۳۰۰ نفر دانش آموز در شهر وجود دارد که برنامه ریزی ها لازم برای آنها در حال اجرا است تا از نیمه دوم آبان به کلاس درس بروند، چرا که اغلب دانش آموزان روستایی آموزش خود را بصورت حضوری و ترکیبی آغار کرده اند.  

وی با اشاره به اینکه دانش آموزان هنرستانی نیز کلاس های عملی خود را از سوم مهر بصورت رسمی آغاز کرده اند، اضافه کرد: طبق دستورالعمل ها تعداد دانش آموزان در هر کارگاهی بین ۶ تا ۱۰ نفر است و بر مبنای پروتکل ها فعالیت می کنند.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با تاکید بر اینکه طبق پروتکل های اعلام شده مدارس تا ۳۰۰ نفر جمعیت از اول آبان بصورت تدریجی و ملایم حضوری، ترکیبی تحصیل می‌کنند و بیشتر از این میزان از نیمه آبان جاری رخ خواهد داد که  در این خصوص تابع ستاد استانی و کشوری هستیم و برنامه ریزی ها انجام گرفته و مشکلی وجود ندارد.

وی همچنین با اشاره به کسب رتبه های برتر دانش آموزان زنجانی درالمپیادهای کشوری نیز  خاطرنشان کرد: دانش آموزان توانمند زنجانی در این المیپادها  ۲ مدال طلا  در رشته های شیمی و زیست شناسی، ۲ مدال نقره و یک مدال برنز کسب کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha