۶ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۳۹
کد خبرنگار: 2221
کد خبر: 84521258
۰ نفر

برچسب‌ها

سخنگوی قوه قضاییه: اقتدار دستگاه قضایی به رعایت عدالت است

اهواز - ایرنا - سخنگوی قوه قضاییه گفت: اقتدار و عزت دستگاه قضایی به رعایت عدالت است و مردم همواره از دستگاه قضایی این انتظار را دارند.

به گزارش ایرنا ذبیح اله خداییان روز پنجشنبه در نشست قضات و کارکنان دستگاه قضایی اندیمشک در سرسرای شهید قاسم زاده افزود: دستگاه قضایی باید با اجرای عدالت، اقتدار و عزت خود را حفظ کند یعنی زمانی که قاضی ما به پرونده رسیدگی، و می‌خواهد حکم صادر کند غیر از خدا و قانون چیز دیگری را مد نظر قرار ندهد و تبعیض قایل نشود.

وی با بیان اینکه اقتدار ما همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند به ایستادگی بر سر حرف حق است گفت: اگر بر سر حرف حق ایستادگی و اصرار داشتیم و در عمل اجرا کردیم، مردم طعم شیرین آن را خواهند چشید.
خداییان افزود: در این صورت اعتماد مردم هر روز بیشتر می‌شود و امید در دل عموم زنده می‌ماند.

وی ادامه داد: همکاران ما در دادگستری، برای شناسایی حق خسته نشوند و تلاش کنند تا با بررسی و تلاش مضاعف، احقاق حق شود.

خداییان بیان کرد: اگر ما برای جمع آوری مدارک و مستندات در پرونده خسته شویم احتمال می رود در شناخت حق دچار اشتباه شویم.
وی با تاکید بر ضرورت حفظ رفتار علوی در بین کارکنان و مجموعه دستگاه قضایی گفت: داشتن زبان نرم در برخورد با مردمی که با ناراحتی به دستگاه قضایی پناه می برند ضرورت دارد.
سخنگوی قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود، بر ضرورت سرعت بخشی به روند بررسی پرونده‌های قضایی تاکید کرد.
وی همچنین صلح‌ و سازش و تقویت روحیه اسلامی را در بین اقشار مختلف ضروری دانست و افزود: کمک گرفتن از بزرگان و ظرفیت های محلی برای این موضوع بسیار مهم است و مانع اختلافات بعدی در برخی پرونده‌ها می‌شود.

رییس دادگستری شهرستان اندیمشک نیز گفت: افزایش جمعیت، پیچیده شدن روابط افراد و مسایل فرهنگی اجتماعی نیاز جامعه به دستگاه قضایی برای حل مشکلات قضایی اشخاص حقیقی و حقوقی را مضاعف کرده است.
میثم‌ سخنور افزود: سیستم قضایی بر پایه عدل اسلامی بنا شده و قضات عادل و آشنا به امور برای این مهم تلاش وافر دارند.
وی با بیان اینکه پاسداری از حقوق عامه وظیفه دستگاه قضایی است گفت: همه باید برای تحقق عدالت اجتماعی، با دستگاه قضایی همدل و همراه باشند.
سخنور ادامه داد: محدودیت فضای فیزیکی، مجموعه قضایی شهرستان را با مشکلاتی روبه رو کرده که انتظار اهتمام ویژه در این خصوص داریم.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک خوزستان هم گفت: این شهرستان دارای سه بخش ثبتی سه ، هشت و بخش الوار گرمسیری است و تعداد ۴۵ هزار پرونده ثبتی در این شهرستان وجود دارد.
سید محمود بهرسی افزود: با درایت مجموعه مدیریتی ثبت اسناد و املاک کشور شاهد تحولات خوبی در بخش های مختلف هستیم که این مهم خدمات رسانی به مردم را با کیفیت بیشتری همراه کرده است.

امام جمعه اندیمشک هم گفت: حضور مسوولان ارشد کشور در بین مردم سبب آرامش مردم و تقویت پیوند مردم با مسوولان و نظام اسلامی می شود.
حجت الاسلام سید کمال موسوی افزود: سفر رییس قوه قضاییه و تیم همراه به استان خوزستان سبب دلگرمی مردم این خطه شده است.

در حاشیه دیدار سخنگوی قوه قضاییه با کارکنان دستگاه قضایی، جمعی از ساکنان کوی امیر اندیمشک با حضور در محل برگزاری این همایش ،در گفت و گو با خداییان خواستار حل مشکل بلاتکلیفی اسناد مالکیت بیش از ۷۰۰ واحد مسکونی این منطقه با وجود گذشت ۹ سال از واگذاری به ساکنان شدند.

سخنگوی قوه قضاییه که همراه رییس قوه قضاییه به خوزستان سفر کرده، در سفر به اندیمشک قرار است در نشست شورای اداری این شهرستان نیز شرکت کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha