کارخانه نوآوری کرمانشاه ۲۰ هزار متر مربع فضا در اختیار دارد

کرمانشاه–ایرنا–مدیر کارخانه نوآوری کرمانشاه با اشاره به اینکه ۲۰ هزار متر مربع فضا در اختیار این مجموعه قرار دارد، گفت: سه شتاب‌دهنده، دو مرکز نوآوری و چندین فضای کار اشتراکی و خصوصی در کارخانه نوآوری کرمانشاه فعال است. همچنین بزودی مرکز فابا (بزرگترین شرکت بانکی کشور) در کارخانه نوآوری مستقر خواهد

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ «وحید نوری» روز شنبه در یک نشست خبری که در کارخانه نوآوری کرمانشاه برگزار شد، افزود: کارخانه نوآوری کرمانشاه بستری است که شتابدهنده ها، مراکز نوآوری، مراکز تحقیق و توسعه شرکت های بزرگ و سایر مراکزی که خدمات به استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان ارائه می دهند در آن مستقر شده و اکوسیستم جامعی را فراهم می آورد. این مراکز خدمات جامعی را جهت تجاری سازی محصولات و خدمات استارتاپ ها ارائه می دهند. 

وی از راه‌اندازی چهار باشگاه دانشجویی، دانش آموزی، سرمایه گذاری و مشاره و منتوریگ در کارخانه نوآوری کرمانشاه خبر داد و گفت: راه ارتباطی ما با جامعه از طریق همین باشگاه‌ها است، که با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته خدماتی را به بخش های مختلف ارائه خواهند داد.
نوری با اشاره به اینکه کارخانه نوآوری کرمانشاه آماده میزبانی از تیم‌های تخصصی و صاحبان ایده است افزود: مزایای مناطق آزاد تجاری برای صادرات، واردات گمرکی و معافیت های مالیاتی برای شرکت‌های مستقر در کارخانه نوآوری کرمانشاه در نظر گرفته می‌شود.

اولویت شرکت نیروی غرب آی‌سی‌تی، اتوماسیون صنعتی و هوش مصنوعی است

مدیرعامل شرکت نیروی غرب نیز در ادامه این نشست با اشاره به اینکه این شرکت خصوصی از سال ۱۳۶۸ فعالیت خود را آغاز کرده است گفت: امروز اولویت اصلی این شرکت با حدود ۲۰۰ نفر پرسنل سه فیلد فناوری اطلاعات و ارتباطات، اتوماسیون صنعتی و هوش مصنوعی است.

«مریم حسینی» افزود: شرکت نیروی غرب  با دارا بودن رتبه اول انفوماتیک، رتبه چهارم اتوماسیون صنعتی و رتبه سوم ارتباطات از سازمان های مربوطه در سالیان گدشته پروژه های بسیاری در در سطح کشور در بخش راه آهن، نفت و گاز و آب و فاضلاب و... انجام داده است

مدیرعامل شرکت نیروی غرب افزود: از سال ۱۳۸۴ با توسعه شبکه های موبایل در کشور این شرکت در بخش های مختلف این حوزه با اکثر اپراتورها فعالیت داشته و در حال حاضر نیز نگهداری شبکه های موبایل هفت استان مرکزی، قزوین، کرمانشاه، لرستان، همدان، ایلام و کردستان را که شامل 1700 ایستگاه می شود به صورت شبانه روزی بر عهده دارد.
این فعال بخش خصوصی افزود، آشنایی این شرکت با فضای نوآوری و استارت‌آپی در سال ۹۵ با راه اندازی اولین شتاب‌دهنده شهرستانی کشور  با نام «تیک» مربوط می شود و پس از آن در طول این سالها با تخصصی شدن شتابدهنده ها با بررسی های صورت گرفته و پتانسیل های موجود در کشور بر روی حوزه کشاورزی هوشمند متمرکز شده اند.

همچنین  این شرکت در سال گدشته با انعقاد تفاهم نامه ای از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور به عنوان مجری کارخانه نوآوری کرمانشاه انتخاب گردیده و در این حوزه نیز فعالیت می نماید.

در انتهای این نشست خبرنگاران از بخش های مختلف کارخانه نوآوری کرمانشاه بازدید کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha