۱۵۰۰ نفر با آموزش‌های جهاد دانشگاهی قزوین صاحب توانمندی شغلی شدند

قزوین - ایرنا - رییس سازمان جهاد دانشگاهی قزوین با بیان اینکه توسعه مشاغل خانگی در جهت کمک به اهداف اشتغالزایی جامعه در دستور کار قرار دارد،گفت: در این راستا تاکنون ۱۵۰۰ نفر با آموزش های جهاد دانشگاهی استان دارای توانمندی شغلی شدند.

فرشاد پیله چی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره اقدامات جهاد دانشگاهی در راستای توسعه مشاغل خانگی اظهار داشت: سازمان جهاد دانشگاهی در این راستا طرحی به نام طرح توسعه مشاغل خانگی دنبال می کند.

وی افزود: جهاد دانشگاهی تواسنته بسیاری از چالش های این طرح را برطرف کند که منجر به نتایج مثبتی در حوزه اشتغالزایی به ویژه در بخش مشاغل خانگی و محیط های روستایی شده است.

این مسوول یادآور شد: براساس این طرح برای ۵۴ هزار نفر در سطح کشور اشتغال ایجاد شده که از این تعداد یک هزار و ۵۰۰ نفر متعلق به استان قزوین بوده که توانمندسازی شغلی آنها از سوی جهاد دانشگاهی انجام شده است.

پیله چی اضافه کرد: افراد در این طرح با توجه به استعدادها و زمینه های شغلی مورد نظر ثبت نام می کنند و سازمان جهاد دانشگاهی امورات مختلف آموزشی و توانمندسازی آنها را دنبال و پیگیری می کند.

وی اظهار داشت: پس از این مرحله، جهاد دانشگاهی افراد توانمند شده را به کارآفرینان و افراد موفق در زمینه اشتغال پایدار معرفی می کند تا زمینه اشتغالزایی آنها را فراهم کند.

رییس سازمان جهاد دانشگاهی استان قزوین خاطرنشان کرد: این سازمان به موضوع اشتغال به صورت همه جانبه نگاه می کند و اعتقاد دارد که باید در زنجیره اشتغال بین اشتغال خرد و صنایع بزرگ اتصال برقرار کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha