«ونوم ۲» در یک قدمی تبدیل به دومین فیلم پرفروش آمریکا

تهران- ایرنا- قسمت دوم از فیلم ابرقهرمانی «ونوم» تا رسیدن به جایگاه دومین فیلم پرفروش گیشه پساکرونایی آمریکای شمالی تنها یک آخر هفته فاصله دارد.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، پایگاه اطلاع رسانی اگزیبیتر ریلیشنز/ Exhibitor Relations در توییتی پیش‌بینی کرد فیلم ونوم: بگذار کارنیج بیاید به زودی به دومین فیلم پرفروش در گیشه آمریکای شمالی تبدیل شود.  

براساس پیش‌بینی‌ها، قسمت دوم از فیلم ونوم این آخر هفته ۵ میلیون دلار دیگر فروش می‌کند و میزان فروش آن در آمریکا به ۱۹۰ میلیون دلار می‌رسد. چنین درآمدی این فیلم ابرقهرمانی را از بیوه سیاه و سریع و خشن ۹ که به ترتیب با فروش در مجموع ۱۸۳ میلیون و ۷۰۰هزار و ۱۷۳ میلیون دلار، جلو می‌اندازد.

اگر این پیش‌بینی به حقیقت تبدیل شود، ونوم پشت سر شانگ چی در جایگاه دوم پرفروش‌ترین فیلم‌های پساکرونایی گیشه آمریکا قرار خواهد گرفت. شانگ چی ۲۲۰ میلیون دلار در گیشه آمریکای شمالی فروش کرد و تنها فیلمی است که فروش آن در دوران کرونا از مرز ۲۰۰ میلیون دلار فراتر رفت.

بازگشت فیلم‌های ابرقهرمانی روی پرده به نفع گیشه کرونازده سینماها تمام شد. فیلم ونوم: بگذار کارنیج بیاید به محض اکران نشان داد که یکی از موفق‌ترین فیلمهای روز خواهد بود. این فیلم با بیش از ۹۰ میلیون فروش در سه روز اول اکران در آمریکا بزرگترین اکران افتتاحیه از پایان سال ۲۰۱۹ را داشت. این فیلم در سینماهای بین‌المللی نیز ۱۷۰ میلیون دلار فروش کرده که مجموع فروش آن در گیشه جهانی را به ۳۶۰ میلیون دلار می‌رساند.

ونوم ۲ به کارگردانی اندی سرکیس، اقتباسی از یک داستان مصور ماجراجویانه است. از بازیگران این فیلم می‌توان به تام هاردی، وودی هارلسون، میشل ویلیامز، رید اسکات و نائومی هریس اشاره کرد. هاردی در این فیلم به نقش شخصیت منفی کلاسیک فیلم‌های مرد عنکبوتی برگشته و این بار برای رویارویی با یک قاتل زنجیره‌ای صاحب قدرت‌های ویژه به نام کارنِج (با بازی وودی هارلسون) آماده می‌شود. 

«ونوم ۲» در یک قدمی تبدیل به دومین فیلم پرفروش آمریکا

ونوم ۲ تا رسیدن به پرده سینما مسیر پرفرازونشیبی را پشت سر گذاشت. این فیلم اول قرار بود اکتبر سال ۲۰۲۰ (مهر- آبان ۹۹) اکران شود؛اما به دلیل شیوع کرونا یک بار تا ژوئن ۲۰۲۱ (خرداد- تیر ۱۴۰۰) به تاخیر افتاد و یک بار تا اواخر ماه سپتامبر (شهریور- مهر ۱۴۰۰). در جدیدترین تغییرات نیز قرار شد این فیلم ۱۵ اکتبر (۲۳ مهر) روی پرده سینماها برود. اما ونوم ۲ سرانجام زودتر از آنچه اعلام شده بود و در تاریخ اول اکتبر (۹ مهر) در سینماهای آمریکا اکران شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha