۵۶ روستای بالای ۱۰۰ خانوار خراسان رضوی راه آسفالته ندارند

مشهد- ایرنا- رییس اداره نظارت بر ساخت راه‌های فرعی و روستایی راهداری خراسان رضوی گفت: ۵۶ روستای دارای بیش از ۱۰۰ خانوار جمعیت در این استان از نعمت راه روستایی آسفالته محروم هستند.

عباسعلی مرادی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: علت آسفالت نشدن این راهها داشتن مسیرهای طولانی و دور از راههای اصلی است که هریک نیازمند ۵۰ کیلومتر راه مستقل هستند.

وی ادامه داد: روستای ۲۳۴ خانواری بلغور در ۷۰ کیلومتری مشهد از آن دسته روستاهایی است که هنوز راه روستایی ندارد و آسفالت حدود پنج کیلومتر قطعه نهایی آن باقی مانده که البته برای تکمیل این طرح امسال بودجه نیز اختصاص یافته است.   

رییس اداره نظارت بر ساخت راه‌های فرعی و روستایی راهداری خراسان رضوی گفت: بر اساس شاخص طول راهها از مجموع ۱۴ هزار و ۱۵۲ کیلومتر راه روستایی این استان هفت هزار و ۸۸۰ کیلومتر آسفالت و بقیه خاکی و غیرآسفالت است.

وی افزود: براساس آمار موجود از آخرین سرشماری عمومی نفوس و مسکن، خراسان رضوی ۲ هزار و ۹۲۷ روستا و آبادی دارای جمعیت دارد که از این تعداد ۲ هزار و ۲۲۴ روستا دارای جاده آسفالته می باشد.

مرادی ادامه داد: از مجموع ۷۰۳ رستای فاقد راه آسفالته، ۴۶۷ روستا بیش از ۲۰ خانوار جمعیت دارند و از میان این تعداد روستا نیز ۵۶ روستا بیش از ۱۰۰ خانوار جمعیت دارند.

استان خراسان رضوی ۲ هزار و ۵۹۶ روستای بیش از ۲۰ خانواری دارد.

حدود ۲۵ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی در روستاها زندگی می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha