تمام مراکز دانشگاهی خراسان رضوی به زودی آموزش حضوری را از سر می‌گیرند

مشهد-ایرنا-نماینده عالی وزارت علوم در استان خراسان رضوی گفت: در استان خراسان رضوی زیر نظام‌های مختلف آموزش عالی برقرار است و شورای مدیریت آموزش عالی استان تصمیم گرفته است تمامی این مراکز به صورت حضوری و به صورت تدریجی آماده حضور دانشجویان شوند.

دکتر محمدکافی یکشنبه شب در برنامه تلویزیونی اشاره افزود: همه این مجموعه ها به صورت هماهنگ خود را آماده شرایط جدید برای آموزش حضوری در دانشگاه‌ها کرده‌اند.

وی ادامه داد: در بسیاری از دانشگاه‌ها آموزش مجازی تجربه جدیدی بود و این در حالی است که دانشگاه فردوسی مشهد از چندین سال قبل برخی از دروس خود را به این شیوه ارائه می‌داد.

رییس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: هر مجموعه دانشگاهی، متناسب با ظرفیت خود، رشته و تعداد دانشجویانش در حال فراهم آوری شرایط بازگشت تدریجی دانشجویان به دانشگاه‌هاست.

کافی افزود: در زمان شکل گیری کرونا، کلاس‌های عملی به صورت فشرده برای دانشجویان طرح ریزی شد تا حداکثر طی یک ماه و به صورت خلاصه برگزار شود و دانشجویان شهرستانی دراین مدت و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در خوابگاه‌های دانشگاه مستقر شدند.

وی ادامه داد: در حال حاضر و مطابق برنامه ستاد ملی کرونا کارمندان دانشگاه ها پس از واکسیناسیون کرونا به صورت حضوری در دانشگاه ها حضور دارند و اعضای هیات علمی نیز به صورت تمام وقت در دانشگاه ها مشغول به فعالیت هستند. از سوی دیگر زیر ساخت‌های لازم همچون خوابگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها در محیط سالم و بی خطر متناسب با حضور دانشجویان در حال فراهم آوری است.

رییس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: بر اساس برنامه ریزی کلی انجام شده، دانشگاه‌ها به صورت پلکانی و با برنامه روند بازگشت دانشجویان از مقطع دکتری تا کارشناسی به دانشگاه ها را پی می گیرند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha