جابجایی مسافران ریلی راه آهن شمال‌غرب ‭‭‭۲۰۲‬‬‬ درصد رشد یافت

زنجان - ایرنا - سرپرست اداره کل راه آهن منطقه شمالغرب کشور گفت: از ابتدای امسال تاکنون جابجایی مسافران در این منطقه ریلی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰۲ درصد رشد یافت.

منوچهر صفری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۱۱ هزارو ۴۲ نفر با قطارهای مسافری در منطقه شمال‌غرب کشور جابجا شده اند.

وی خاطرنشان کرد: این تعداد مسافر جابجا شده از طریق خطوط ریلی در مدت مشابه سال گذشته ۱۶۸ هزارو ۹۷۵ نفر بود. 
سرپرست اداره کل راه آهن منطقه شمالغرب کشور گفت: طی این مدت  ۲۲۴ میلیون و ۴۱ هزار و ۲۴۲ نفر کیلومتر در این منطقه ریلی جابجا شده است.
به گفته صفری، در این بخش نیز رشد ۲۳۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ثبت شده است.
وی ادامه داد: تعداد نفر کیلومتر جابجا شده در مدت مشابه سال گذشته ۶۷ میلیون و ۱۶۱ هزارو ۹۲۲ نفر بود.
سرپرست اداره کل راه آهن منطقه شمالغرب کشور گفت: علت افزایش جابجایی قابل توجه مسافران در سیر قرار گرفتن مجدد ۲۲ رام قطار پس از فروکش کردن شیوع کرونا است.
صفری یادآوری کرد: این تعداد قطار در آغاز شیوع ویروس کرونا از سرویس ‌دهی و جابجایی مسافران ریلی خارج شده بود.
وی خاطرنشان کرد: با رعایت پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل های ارسالی، قطارهای حذف شده از مسیر ریلی منطقه شمالغرب کشور مجدد به مسیرهای قبلی بازگشتند و در جابجایی مسافران فعال شده اند.
سرپرست اداره کل راه آهن منطقه شمالغرب کشور گفت: در زمان حاضر روزانه ۲۲ رام قطار در منطقه شمالغرب کشور مسافران این حوزه را جابجا می کنند.
به گزارش ایرنا، راه آهن منطقه شمالغرب کشور مسافران مسیرهای قزوین، تاکستان، ابهر، خرمدره، زنجان و میانه را پوشش می دهد.
راه آهن منطقه شمالغرب کشور از تقسیمات کشوری جغرافیایی تبعیت نمی کند و راه آهن این منطقه در حوزه کاری و شبکه ریلی با حداقل ۶ استان در ارتباط است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha