هیات رییسه مجلس طرح شفاف‌سازی را سریع‌تر در دستور کار قرار دهد

تهران - ایرنا-نماینده مردم پاکدشت در مجلس از هیأت رئیسه خواست طرح شفاف سازی آرای نمایندگان را سریع‌تر در دستور کار قرار دهد و دولت هم تدابیری اتخاذ کند که شفافیت مالی مدیران و مسئولان در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، فرهاد بشیری در نشست علنی امروز-سه شنبه- مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش از زمان رأی اعتماد مجلس به وزرای دولت سیزدهم تاکنون با سرپرست اداره می‌شود و نداشتن وزیر موجب کندی رسالت خطیر این مجموعه است.

 وی اضافه کرد: با توجه به جایگاه مهم این دستگاه تعلیم و تربیتی،رییس جمهوری نسبت به معرفی فرد واجدالشرایط برای گرفتن رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی اقدام کند.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر پیشنهادی باید از جنس و بدنه با افتخار آموزش و پرورش بوده و سابقه گذشته و عملکرد شفاف داشته باشد.

به گفته عضو کمیسیون‌ آموزش و تحقیقات مجلس،‌ داشتن آگاهی و شناخت کافی به امور اداری آموزش و پرورش و جایگاه رفیع آن، اهتمام و همت برای تربیت انسان های فرهیخته از دیگر ویژگی‌های وزیر پیشنهادی برای آموزش و پرورش است.

بشیری اضافه کرد: باید وزیری معرفی شود که به این موارد اعتقاد داشته و تمام تلاش خود را صرف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و همه اسناد بالادستی کرده و خواسته‌ها و مطالبات فرهنگیان را پیگیری کند و برای احقاق حقوق حقه آنها رتبه بندی معلمان، همسان‌سازی حقوق آنها و پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی و توسعه و پیشرفت آموزش و پرورش از همه ظرفیت های علمی و اقتصادی کشور استفاده کند و بتواند طی دوران تصدی مسئولیت خطیر خود در مهم ترین وزارتخانه کشور، بالندگی و رشد همه جانبه ایجاد کند.

وی با اشاره به حملات سایبری اخیر که زیرساخت‌های سوختی کشور را هدف قرار داده است، عنوان کرد: با توجه به اراده دشمنان و تغییر تاکتیک آنها از روش های سخت افزاری و لشگرکشی‌های گسترده به جنگ‌های نرم افزاری و وابستگی بیش از حد ساختار کشور به بسترهای سایبری لازم است مسوولان مربوطه با هماهنگی سازمان پدافند غیرعامل کشور تدابیری را اتخاذ کنند که از تکرار چنین حوادثی جلوگیری شود.

 نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی افزود: در صورت وقوع این حملات، تحت فرماندهی واحد که دستخوش تغییرات سیاسی و اداری این دوره شده و با پیش بینی و طرح ریزی طرح های مختلف، پدافندی اعمال کنند که کمترین آسیب به زیرساخت‌های اقتصادی کشور وارد شود.

بشیری شفافیت یا ارائه اطلاعات به مردم را یکی از بسترهای نظارتی عنوان کرد و گفت: طبق فرمایش رهبری هیچ کس فوق نظارت نیست حتی ایشان چه رسد به دستگاه‌های مرتبط با رهبری؛ از این رو همه باید نظارت شوند.

عضو کمیسیون‌آموزش و تحقیقات مجلس تصریح  کرد: شفافیت از مطالبات مردم به خصوص جوانان است چرا که ولی نعمتان ما می‌خواهند بدانند که مدیران در راستای وظایف محوله، سلامت مالی و فسادستیزی چه می‌کنند.

 وی گفت: از هیأت رئیسه مجلس می‌خواهم طرح شفاف سازی آرای نمایندگان را سریع تر در دستور کار قرار داده و دولت نیز با همراهی دستگاه‌های مرتبط تدابیری اتخاذ کند که شفافیت مالی مدیران و مسئولان در سریع ترین زمان ممکن انجام شود تا از فرصت طلبی عده ای سودجو که به حیثیت همه کارمندان و مدیران خدوم لطمه وارد می‌کنند، جلوگیری شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha