جهاددانشگاهی از انتقال تجربیات و عبرت‌ها به نسل جوان دریغ نمی‌کند

تهران- ایرنا- جهاد دانشگاهی در بیانیه‌ای به مناسبت فرارسیدن سیزدهم آبان اعلام کرد: اعضای این نهاد در راه عزت و استقلال بیش‌ از پیش کشور  و انتقال تجربیات و عبرت‌ها به نسل جوان از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.

به گزارش روز چهارشنبه گروه آموزش ایرنا از روابط عمومی جهاد دانشگاهی، در بیانیه این نهاد آمده است: بیش از چهل سال از حماسه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران می‌گذرد. جمهوری اسلامی ایران با پیشتازی دانشجویان در دشمن‌شناسی، مبارزه مهمی را آغاز کرد که یکی از اهداف اصلی آن، روشنگری در برابر خباثت‌های پنهان ایالات‌متحده و تغییر و جابجایی مفاهیمی بود که توسط دولت‌های مستکبر در عرصه ارتباطات بین‌الملل رخ می‌داد.

همچنین در این بیانیه تاکید شده است: گذشت زمان، ابعاد مختلفی از آن را آشکار کرد؛ آنچه امروز در لغت نامه سیاسی دولتمردان آمریکا در مقابل مفاهیمی همچون صلح، گفتگو، خاورمیانه، روابط مسالمت‌آمیز، حقوق بشر نوشته‌ شده است، درواقع چیزی جز فتنه‌انگیزی، جنگ نرم، دسترسی به منابع انرژی، مشغول کردن کشورها به اختلافات مذهبی و ایدئولوژیک و نقشه‌های خطرناک نیست که نمونه‌های آن را در ایجاد التهابات در عراق، لبنان، سوریه، افغانستان و یمن می‌بینیم و دام‌هایی که به‌طور مکرر برای اعراب منطقه و کشورهایی مثل آذربایجان، ترکیه و پاکستان پهن می‌شود. 

در بخشی دیگر از این بیانیه آمده است: عصاره خوی استکبار و سلطه ظالمانه آمریکا مدت‌هاست در خاورمیانه بروز و ظهور پیداکرده است؛ جایی که جمهوری اسلامی ایران در کنار همه اقدامات پیشگیرانه و نیز مقابله با توطئه‌های آمریکا، منادی و روشنگر این واقعیت است که آمریکا، همان آمریکاست؛ خواه رییس دولتش از حزب جمهوری‌خواه باشد، خواه از دموکرات‌ها.

این بیانیه می افزاید: ایالات‌متحده در قبال ایران، هم دشمن اسلامیت کشور است و هم دشمن جمهوریت آن، میدان مبارزه را از رویارویی سختِ هالیوودی به سمت نبردهایِ نرم آواتاری و سایبری برده است و در بسیاری از موارد پشت رژیم صهیونیستی یا کشورهای وابسته به خود در منطقه پنهان می‌شود؛ از مردم و طرفداری از آنان سخن می‌گوید، اما درعین‌حال، شدیدترین نوع از اِعمال تحریم‌های ظالمانه را وضع می‌کند.

جهاد دانشگاهی در این بیانیه تصریح کرد: این آمریکا، آمریکای جدیدی نیست؛ اما مردم دنیا و سطح آگاهی آن‌ها تغییر کرده است؛ حرّیت و انصاف در طول زمان، مسیر خود را طی می‌کند و امروز کار استکبار در به ثمر رساندن توطئه اجماع علیه کشور یا کشورها آن‌گونه که خود می‌خواهد، بسیار دشوار و حتی غیرممکن است و این از آثار مبارزه مستمر و خستگی‌ناپذیر یک ملت بزرگ در برابر زیاده‌خواهی قدرت پوشالی آمریکاست؛ یعنی موضوعی که در این ایام، بیش از هر زمان دیگری باید مورد توجه جوانان برومند این سرزمین قرار گیرد.

در خاتمه این بیانیه آمده است:‌ دانشجویان پیرو خط امام (ره) با عمل انقلابی خود، راه شناخت دشمن و مبارزه و دفاعی متجانس را در طول زمان به همگان آموختند.

به گزارش ایرنا، آبان، سالروز سه رویداد مهم تاریخ ایران اسلامی، تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه در سال ۱۳۴۳، کشتار دانش آموزان توسط رژیم ستم شاهی در سال  ۱۳۵۷ (روز دانش آموز) و تسخیر سفارت آمریکا (لانه جاسوسی) در سال ۱۳۵۸ است. این روز تاریخی به نام روز بسیج دانش آموزی و استکبار ستیزی نام گذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha