مسوولان به جهاد دانشگاهی بیشتر توجه کنند

زاهدان_ ایرنا_ نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: سفرهای بیشتر و توجه خاص مسوولان استان باید زمینه را برای فعالیت بیشتر جهاد دانشگاهی فراهم کنند.

به گزارش ایرنا آیت‌الله مصطفی محامی روزچهارشنبه در نشست با رییس جهاد دانشگاهی و هیات همراه  اظهارداشت: زمینه‌های مختلفی در سیستان‌وبلوچستان برای فعالیت جهاد دانشگاهی وجود دارد.

وی ضمن اشاره به نشست قبلی با حضور رییس سابق جهاد دانشگاهی استان از عدم ارائه گزارش از اقدامات این مجموعه در جلسه مذکور گلایه کرد و ادامه داد: در جلسه مذکور، مباحث راجع به طرح‌هایی که قصد اجرای آن وجود داشت نه اقداماتی که صورت پذیرفته بود مطرح شد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با بیان اینکه صبر، مهربانی و قدرشناسی از ویژگی‌های مردم استان است خاطرنشان کرد: عقب‌ماندگی و محرومیت تاریخی در استان، مشکلاتی ایجاد کرده است که امیدواریم با اقدامات دست اندرکاران جهاددانشگاهی، مردم استان ثمرات روحیه جهادی را حس کنند. 

وی خواستار دریافت گزارشی از اقدامات جهاد دانشگاهی استان در آینده شد.

حمیدرضا طیبی رییس جهاد دانشگاهی کشور در ابتدای این نشست با تاکید بر ضرورت توجه به سیستان‌وبلوچستان به تجربیات موفق و ظرفیت‌های ویژه جهاد دانشگاهی که امکان ارائه در استان دارد از جمله اصلاح نژاد دام، پژوهشکده گیاهان دارویی، فناوری‌های مربوط به آب‌های ژرف، مراکز تخصصی مثل مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا اشاره و برای در اختیار قرار دادن این ظرفیت‌ها به استان اعلام آمادگی کرد و خواستار حمایت مسوولان استان و تأمین زیرساخت‌های لازم در این جهت شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha