وزیر نیرو: تسریع در بهره‌برداری از سد مخزنی نم‌رود سمنان ضروری است

تهران- ایرنا- وزیر نیرو در بازدید از سد مخزنی نم‌رود گفت: سد مخزنی نم‌رود سمنان به لحاظ تامین آب شرب کشاورزی و صنعتی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و به این دلیل باید از تمام ظرفیت‌ دستگاه‌های اجرایی مرتبط جهت بهره‌برداری هرچه سریع‌تر از آن استفاده کرد.

به گزارش روز پنج‌شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، علی اکبر محرابیان در حاشیه بازدید از سد نم‌رود که با همراهی معاون آب و آبفا و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران برگزار شد، در جریان روند پیشرفت این پروژه قرار گرفت.

محرابیان اظهار داشت: این سد به لحاظ تامین آب شرب کشاورزی و صنعت استان سمنان، شهرستان گرمسار و بخشی از شهرستان فیروزکوه از اهمیت بالایی برخوردار است، لذا باید از تمام ظرفیت‌ دستگاه‌های اجرایی ذیربط جهت بهره‌برداری هرچه سریع‌تر از این سد استفاده کرد.

وزیر نیرو در جریان بررسی معضلات و مشکلات موجود در روند بهره‌برداری از سد مذکور، بیان کرد: اصلی‌ترین مشکل پیش روی بهره برداری از سد نم‌رود، بحث تامین اعتبارات به منظور تملک اراضی این سد است که با مساعدت و همکاری بنیاد مسکن و همراهی و همکاری مردم روستای «سله بن» این معضل به‌زودی مرتفع و بهره‌برداری حداکثری از این سد حاصل خواهد شد.

به گزارش ایرنا، سد «نم‌رود» بر روی رودخانه «حبله‌رود» در حال احداث است و در فاصله ۱۴۰ کیلومتری شرق تهران قرار دارد.

این سد ظرفیت تنظیم آب به میزان سالانه ۱۲۰ میلیون مترمکعب را دارد و آب مورد نیاز حدود ۳۵ هزار هکتار از اراضی منطقه را تامین خواهد کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha