خطبه‌های نماز جمعه شهرستانهای خراسان رضوی

گناباد-ایرنا- امامان جمعه شهرستانهای خراسان رضوی در خطبه‌های نماز جمعه امروز مسایل مختلفی را مطرح کردند که تقاضا از دولت برای مهار تورم، تجلیل از سپاه پاسداران برای مقابله با راهزنی دریایی آمریکا در دریای عمان، ضرورت مقابله با رخنه فرهنگ غربی و اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی مهمترین آنها بود.

گناباد- امام جمعه گناباد در خطبه‌های نماز جمعه امروز گناباد از دولت سیزدهم خواست که برای رفع معضل تورم بیش از پیش تلاش کند.

حجت الاسلام حسن صادقی نسب افزود: تورم در بخشها و کالاهای مختلف به دغدغه مهم مردم و از جمله اقشار آسیب پذیر تبدیل شده است و از دولت سیزدهم که با رویکرد جهادی در خدمت به مردم فعالیت خود را آغاز کرده است می خواهیم که در کنار سفرهای استانی برای رفع معضل تورم هم بکوشد.

وی با اشاره به اقدام شجاعانه نیروی دریایی سپاه در مقابله با اقدام خصمانه آمریکا در سرقت نفت کشورمان افزود: یگانهای سپاه با جلوگیری از این اقدام بار دیگر اقتدار نیروهای مسح ایران را در عرصه های ملی و بین المللی نشان دادند.

او اضافه کرد: دستگاه سونوگرافی درمانگاه تامین اجتماعی گناباد با وجود بیش از یک سال از نصب و راه اندازی هنوز به بهره برداری نرسیده است در حالی که مردم و بیمه شدگان با صرف هزینه های بسیار مجبورند از امکانات بخش خصوصی در منطقه استفاده کنند.

سبزوار- امام جمعه سبزوار گفت: روحیه استکبارستیزی به عنوان یک شاخصه انقلاب اسلامی با صلابت تر از گذشته در بین دانش آموزان و جوانان زنده است.

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه سبزوار با اشاره به روز ملی مبارزه با استکبار جهانی افزود: روحیه مبارزه با استکبار که در راس آن آمریکای جنایتکار است باید همیشه در نسل جوان زنده بماند و دشمن خائن به  بشریت نباید در لباس دوست دیده شود.

وی با گرامیداشت ۱۴ آبان ماه روز "فرهنگ عمومی" ادامه داد: دشمن  از طریق ایجاد رخنه و انحراف در پی تغییر فرهنگ عمومی جامعه اسلامی است که باید با برنامه ریزی مناسب توطئه دشمنان را خنثی کرد به عنوان نمونه شکسته شدن قبح طلاق در جامعه، کم توجهی به فرزندآوری و بقای نسل، برپایی عروسی های تجملاتی و نگهداری برخی حیوانات در منزل برخی از نمونه های سبک زندگی غربی در جامعه اسلامی است.

تربت حیدریه- امام جمعه تربت حیدریه گفت:دشمن با کمک فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در صدد است تا بنیان خانواده ایرانی را از هم بپاشد و استقلال فرهنگی ما را از بین ببرد.

حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در خطبه های نماز جمعه این هفته تربت حیدریه افزود: فضای مجازی و  شبکه‌های اجتماعی امروز به بخش جدانشدنی زندگی ما تبدیل شده است به طوری که باید به آنها شبکه‌های حقیقی بگوییم.
وی اضافه کرد: در بعضی از  شبکه های اجتماعی  بی احترامی به والدین و  مسوولان و حرمت شکنی آموزش داده می شود و این بدان معناست که اگر استقلال فکری و فرهنگی خود را از دست بدهیم به تبع آن استقلال سیاسی و اقتصادی خود را نیز از دست خواهیم داد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha