تیم ملی کبدی ایران در اندیشه تکرار قهرمانی در بازی‌های آسیایی است

قزوین-ایرنا- رییس فدراسیون کبدی گفت: تیم ملی کبدی زنان و مردان کشورمان در اندیشه کسب نشان خوشرنگ طلا در رقابت های آسیایی ۲۰۲۲ چین و تکرار قهرمانی در این مسابقات هستند.

عباس خواجه اورسجی عصر جمعه در حاشیه بازدید از اردوی آماده سازی تیم ملی مردان در اقبالیه قزوین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از حدود ۲ سال وقفه در برگزاری مسابقات به دلیل کرونا ۲ ماه پیش استارت رقابت های کبدی با انجام بازی های قهرمانی کشور زده شد.

وی ادامه داد: نفرات برتر این مسابقات به اردوهای تیم ملی زنان و مردان فراخوانده شدند و از هفته گذشته شاهد برپایی اولین اردوی آماده سازی مردان در اقبالیه قزوین هستیم.

رییس فدراسیون کبدی گفت: برای حضور شایسته تیم ملی ایران به عنوان مدعی قهرمانی مسابقات آسیایی، 18 دوره اردوی آماده سازی را برای تیم های زنان و مردان پیش بینی کرده ایم.

این مسوول ورزشی افزود: درخواست داده ایم تا چند مورد از این اردو به شکل مشترک با حضور یکی از تیم های خارجی در داخل یا خارج از کشور برگزار شود تا ملی پوشان قبل از حضور در مسابقات آسیایی چین محک جدی بخورند.

خواجه اورسجی گفت: با توجه به حضور ورزشکاران ملی پوش شاغل در لیگ های خارجی در مسابقات برون مرزی این امکان برای جوانان مستعد فراهم می شود که توانمندی های خود را برای حضور در تیم ملی در اردوها نشان دهند.

وی در ادامه از اردوی قزوین به عنوان شروعی خوب برای تمرینات ملی پوشان یاد کرد و گفت: هیات کبدی استان قزوین و اداره کل ورزش و جوانان این استان فضا و امکانات خوبی را برای ورزشکاران حاضر در این اردو مهیا ساختند. 

نخستین اردوی آماده‌سازی و انتخابی تیم ملی کبدی مردان در سال جاری با حضور ۴۸ ورزشکار از هفته گذشته  به میزبانی قزوین و در خانه کبدی شهدای شهر اقبالیه آغاز شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha