اطلاع‌رسانی به موقع در حمله سایبری اخیر توطئه دشمنان را خنثی کرد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمانشاه گفت: در حمله سایبری اخیر به جایگاه‌های سوخت به دلیل اطلاع‌رسانی به موقع و همکاری مردم و تدبیر مسوولان خوشبختانه از این توطئه دشمن عبور کردیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «کرمعلی زارعی» در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه کرمانشاه با تبریک روز ۱۳ آبان و هفته پدافند غیرعامل تاکید کرد: باید همه مسوولان استان در راستای مستحکم سازی زیرساخت های حیاتی و مهم استان اهتمام داشته باشند.

وی اضافه کرد: دشمن در این ۴۰ سال با ایران اسلامی دشمنی کرده و برنامه جدید دشمن این است که از طریق تهدیدات نرم ورود پیدا کند و به دنبال ایجاد نارضایتی و شکاف در مردم است لذا شفافیت و اطلاع رسانی به موقع در حوزه پدافند روانی بسیار مهم است و امروز نیازمند فرهنگ سازی در حوزه پدافند غیرعامل هستیم.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمانشاه با بیان اینکه کشورمان در سال ۹۹ درگیر بسیاری از چالش ها مانند کرونا، تحریم و مشکلات بود، گفت: جمهوری اسلامی در چهار دهه گذشته بسیاری از حوادث و انواع فشارهای سیاسی، امنیتی و اقتصادی را پشت سر گذاشته و امروز ایران نشان داده توانایی لازم برای خروج از بحران ها را دارد.

وی تاکید کرد: اگر به مرزهای ایران نگاه نادرستی شود واکنش نشان داده می‌شود اما در فضای مجازی مرزهای مشخصی وجود ندارد.

زارعی در ادامه یادآور شد: زمانی که بحث کرونا پیش آمد اولین مورد در قم گزارش شد و در بهمن ماه ۹۸ اولین جلسه پدافند زیستی استان به ریاست استاندار برگزار شد که در آن جلسه تمامی راهکارها و تمهیدات لازم انجام و در آن زمان نقشه راه تهیه شد و از زمان شیوع کرونا تاکنون بیش از ۸۴ جلسه و ۸۰۰ مصوبه به تصویب رسیده است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمانشاه با اعلام اینکه این هفته با شعار «پدافند غیرعامل و ایران پایدار» نامگذاری شده است، گفت: پدافند غیرعامل در کشور ما قدمت کمی دارد اما اقدامات بسیار خوبی در این زمینه تاکنون انجام شده است.

زارعی افزود:  هشتم آبان ماه سالروز فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر تشکیل پدافند غیرعامل است که هر سال به همین مناسبت هفته پدافند غیرعامل نام‌گذاری تعیین شده که فرصت مغتنمی است با اجرای برنامه‌های مفید، متنوع، فراگیر و هدفمند شاهد معرفی حوزه پدافند غیرعامل در عرصه‌های مختلف عمومی و تخصصی، گفتمان سازی عمومی، فرهنگ سازی، ترویج اصول و اهداف پدافند غیرعامل و نهادینه کردن آن در بین مسئولین، مدیران کارکنان،  متخصصان و عموم اقشار مختلف مردم باشیم.

به گزارش ایرنا، هفته ملی پدافند غیرعامل امسال از هشتم تا ۱۴ آبان ماه با شعار «پدافند غیرعامل؛ ایران پایدار» به صورت همزمان در سراسر کشور بزرگداشته شد و آنطور که «کرمعلی زارعی»  مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمانشاه اعلام کرده است این اداره کل در این هفته بیش از ۲۰۰ عنوان برنامه با کمک دستگاه‌های اجرایی، فرمانداری‌ها، و شهرداری‌ها بر اساس پروتکل‌های بهداشتی در سطح استان کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha