کلاس‌های درس حضوری دانشجویان علمی کاربردی مازندران آغاز شد

ساری - ایرنا - کلاس‌های درس حضوری دانشجویان دانشگاه جامع علمی - کاربردی مازندران امروز شنبه طی مراسمی با حضور رییس این دانشگاه در دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر آمل آغاز شد.

به گزارش ایرنا، رییس دانشگاه جامع علمی و کاربردی مازندران در این مراسم گفت : از ابتدای همه گیری ویروس کرونا و برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی و حفظ  سلامت دانشجویان ، کلاس درس تمامی دانشگاه های کشور مجازی شد و دانشجویان تا امروز سه ترم آموزش مجازی را تجربه کردند ولی در حال حاضر با توجه به فراگیری واکسیناسیون لازم است که دانشگا ها به صورت تدریجی  به روند برگزاری کلاس های درس حضوری بازگردند.

عبدالرضا شیخ الاسلامی افزود : با توجه به اینکه کلاس های دانشگاه علمی کاربردی بیشتر عملی است و نیاز به حضور دانشجو دارد ، در این راستا و برای یادگیری بیشتر دانشجویان، تصمیم به برگزاری کلاس های عملی به صورت حضوری گرفته شده است.
وی شرط حضور دانشجویان و مدرسان در کلاس درس حضوری را انجام واکسیناسیون اعلام و تاکید کرد: تنها دانشجویانی که حداقل یک دز واکسن را دریافت کرده باشند ، می توانند در کلاس های عملی حضور داشته باشند.

رییس دانشگاه جامع علمی و کاربردی مازندران گفت : سیاست دانشگاه علمی کاربردی بر پایه برگزاری کلاس ها به صورت مجازی و حضوری بر مبنای دستورالعمل های بهداشتی وزارت علوم است تا این روند شروعی برای بازگشایی کامل دانشگاه ها برای ترم های آتی باشد.

وی همچنین بر ضرورت نظارت بر پروتکل های بهداشتی تاکید کرد و افزود : در تمامی کلاس ها ناظران بهداشتی به صورت مستمر حضور خواهند داست تا تذکر های لازم در این راستا داده شود و لازم است همه دانشجویان ، اساتید و کارکنان دانشگاه توجه ویژه ای به رعایت پروتکل های بهداشتی داشته باشند.

شیخ الاسلامی گفت : تمامی دانشجویان مراکز علمی کاربردی ساکن استان هستند و نیازی به برپایی خوابگاه و سلف سرویس ندارند و از این جهت این مراکز  برای رعایت پروتکل هایی بهداشتی با مشکلات کمتری نسبت به سایر دانشگا ها مواجه هستند .

طبق آمارهای رسمی ، در حال حاضر ۲۲ دانشگاه جامع علمی کاربردی در مازندران فعالیت دارند و حدود هفت هزار و ۴۰۰ دانشجو در سال تحصیلی جاری در این مراکز تحصیل می کنند.

وزیر علوم ۱۹ مهر ماه امسال در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری کشور به دانشگاه‌ها اختیار داده‌ بود تا برای ورود دانشجویان به دانشگاه‌ها و آغاز کلاس‌های حضوری اولویت‌بندی کنند.

طبق ابلاغیه وزارت علوم مقرر شد آموزش‌های حضوری به‌گونه‌ای تدریجی و با توجه به شرایط منطقه موردنظر و میزان واکسیناسیون دانشجویان و شرایط خوابگاهی برقرار شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha