ماموریت غیرممکن «سِر»؛ فرگوسن در گزینش منچستریونایتد رد شد

تهران- ایرنا- بسیاری از بزرگ‌ترین بازیکنان تاریخ باشگاه منچستریونایتد همگی تحت هدایت «سر الکس فرگوسن» بازی کردند، بنابراین تعجبی ندارد که سرمربی افسانه‌ای یونایتد برای گزینش ترکیب منتخب خود با دشواری‌های زیادی روبرو باشد.

به گزارش ایرنا، باتوجه به اینکه در تاریخ شیاطین سرخ  یک دوجین نام بزرگ و پرآوازه رفت و آمد داشته‌اند، فرگوسن برخی از بهترین بازیکنان جهان را در کسوت سرمربی هدایت کرده است؛ با این وجود، برخی از آنها برای بودن در تیم منتخب مرد اسکاتلندی تقلای زیادی کردند.

فرگوسن به ساندِی ورلد پاسخ داد.

«مردم از من می‌پرسند تیم منتخب تو کدام است؟ و باید بگویم این انتخاب غیرممکن است.»

مهاجمان

فرگوسن در مورد این پست گفت: حقیقتا غیرممکن است. به مهاجمانی که داشتم نگاه کنید؛ برایان مک‌کلر، مارک هیوز، اندی کول، اریک کانتونا، رود فن‌نیستلروی، لوئیس ساها، اوله گونار سولسشر، دوایت یورک، تدی شرینگهام.

وی ادامه داد: جلوتر می‌رویم به بازیکنان معاصر می‌رسیم؛ وین رونی، رابین فن‌پرسی، چیچاریتو؛ واقعا چطور می‌توان از بین این اسم‌ها انتخاب کرد؟ شاید کانتونا و یک نفر دیگر.

این فهرست سرمربی فعلی منچستر یعنی سولسشر را نیز شامل می‌شود؛ بازیکنی که در فینال لیگ قهرمانان سال ۱۹۹۹ در نیوکمپ گل پیروزی‌بخش و مشهور تیمش را به ثمر رساند.

هافبک‌ها

مرد اسکاتلندی در ادامه گفت: انتخاب خط هافبک احتمالا کمی راحت‌تر است؛ چون شما روی کین، رابسون و پل اسکولز را دارید؛ آنها بازیکنان شگفت‌انگیزی بودند؛ و البته از دیوید بکام، کریستیانو رونالدو و رایان گیگز هم نباید غافل شد.

این بازیکنان اغلب با بازیکنان کمتر مستعد همچون درِن فلچر و نیکی بات تکمیل می‌شدند.

یک انتخاب قطعی

فرگوسن در پایان نتیجه‌گیری کرد: صادقانه بگویم؛ «دنیس اروین» بدون‌شک در تیم منتخب من حضور دارد. 

اروین در کنار مدافعان برجسته‌ای همچون استیو بروس، ریو فردیناند و نمانیا ویدیچ به وضوح تاثیرگذار بود.

باید به فرگوسن حق بدهیم؛ انتخاب چنین تیمی به هیچ عنوان کار آسانی نیست به ویژه باتوجه به قدرت درونی بسیاری از بازیکنان تحت هدایت وی که لیگ برتر جزیره و لیگ قهرمانان را برای فرگوسن به ارمغان آوردند. 

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha