استاندار یزد: مدیران موظف به پیگیری گزارش‌ها به سامانه ۱۲۴ هستند

یزد - ایرنا - استاندار یزد با بیان اینکه از تمامی ظرفیت ها و اختیار موجود برای ایجاد ثبات در بازار استفاده شود ، گفت: مدیران مربوطه موظف هستند گزارش های مردمی به سامانه ۱۲۴ را در مورد وضعیت بازار دقیقا رصد و آن را مصداقی پیگیری و با متخلفان برخورد کنند.

 یکی از اهداف راه‌اندازی سامانه ۱۲۴، اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات است تا از طریق این سامانه مردم در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانند قیمت کالا و خدمات مورد نظر خود را به دست آوردند و بتوانند خرید آسان از بازار داشته باشند. 

به گزارش ایرنا مهران فاطمی شنبه شب در نشست ستاد تنظیم بازار استان از سلامت و معیشت مردم به عنوان ۲ مساله با اولویت بالا یادکرد و افزود: در بحث معیشت مردم، تنظیم بازار از اهمیت بسزایی برخودار است و با مدیریت مناسب این حوزه می توان از تحمیل فشار مضاعف بر اقشار مختلف مردم جلوگیری کرد. 

وی با بیان اینکه قرارگرفتن یزد در زمره پنج استان ارزان قیمت کشور یکی از راهبردهای ستاد تنظیم بازار استان است، خاطرنشان کرد: حقوق مصرف‌کننده و تولیدکننده باید حفظ و قیمت‌گذاری ها متعارف و با آنالیز( تجزیه و تحلیل) دقیق باشد تا بر مردم فشار وارد نشود.

استاندار یزد با تاکید بر افزایش نظارت بر بازار به صورت دقیق و میدانی، اظهارکرد: در بازدید و نظارت بر بازار، باید واحدهایی که طبق تعرفه عمل می‌کنند، تشویق و با گرانفروشان برخورد شود.

 فاطمی با بیان اینکه یکی از محورهای جلسه یادشده وضعیت قیمت میوه در بازار بود، گفت: در این راستا یک تیم ویژه برای بررسی وضعیت قیمت ها و ارایه گزارش در نشست تنظیم بازار تشکیل شد تا شاهد افزایش قیمت میوه نباشیم و همچنین از واحدهای منصف و عرضه کننده میوه با قیمت متعارف تشکر شود.

در این نشست همچنین از متصدی ۲ واحد میوه فروشی استان یزد که میوه‌ با قیمت مناسب به مردم عرضه می‌کردند، قدردانی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha