۱۷ آبان ۱۴۰۰،‏ ۹:۴۳
کد خبرنگار: 3113
کد خبر: 84533360
۰ نفر

برچسب‌ها

رزمایش مشترک عربستان و کویت با آمریکا

تهران-ایرنا- رزمایش «تیراندازی خلیج فارس ۲۰۲۱» روز یکشنبه با حضور نیروی زمینی عربستان،کویت و نیروهای مشترک ارتش و گارد ملی آمریکا موسوم به «اسپارتان» آغاز شد.

اسپارتان یک یگان ویژه نظامیان آمریکایی است که برای تقویت و حفاظت از آنچه منافع ملی این کشور در جنوب غرب آسیا خوانده می شود،‌تاسیس شده است .

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از الخلیج الجدید، این رزمایش از دیروز (یکشنبه )‌در منطقه «الادیرع» واقع در شمال غرب کویت آغاز شده است و تا ۱۸ نوامبر (۲۷ آبان )‌ادامه خواهد داشت.

سرهنگ «نایف بن الحمیدی» فرمانده کویتی رزمایش «تیراندازی خلیج فارس ۲۰۲۱» گفت: این رزمایش با هدف تقویت روابط نظامی و همکاری‌های دفاعی مشترک با کشورهای برادر و دوست و تبادل تجربیات و دانش نظامی برگزار شده است.

وی افزود: این رزمایش همچنین با هدف یکسان‌سازی توان رزمی سه کشور و تقویت پیوندهای همکاری نظامی - دفاعی برای دستیابی به منافع مشترک بین نیروهای مسلح کشورهای شرکت کننده و تحکیم اصول و مبانی هماهنگی و کار مشترک صورت گرفته است.

به گفته الحمیدی، در این رزمایش، آموزش‌هایی در زمینه برنامه‌ریزی و اجرای روش‌های کنترل و فرماندهی نیروها، تسریع پاسخگویی برای انجام عملیات مشترک زمینی در شرایط اضطراری، توسعه مهارت‌‎ها جهت انجام تیراندازی‌های تاکتیکی واحدهای پیاده و زرهی، همراه با عملیات پشتیبانی نزدیک هوایی داده می‌شود.

این رزمایش در حالی آغاز شده که خردادماه گذشته نیروهای هوایی آمریکا و عربستان سعودی رزمایش مشترک هوایی به نام «سراب صحرا ۳» انجام داده بودند.

در حال حاضر بیشتر پایگاه‌های نظامی آمریکا در عربستان، در مناطق شرقی این کشور، در حاشیه خلیج فارس و یا در اطراف ریاض قرار گرفته‌اند.

کشور کویت هم از چند دهه پیش و به طور خاص از زمانی که هدف حملات رژیم صدام قرار گرفت، میزبان پایگاه‌های مهم آمریکایی در منطقه است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha