سخنگوی صنعت برق خراسان رضوی: رقم زیاد قبوض برق مربوط به پُرمصرف هاست

مشهد- ایرنا- سخنگوی صنعت برق خراسان رضوی گفت: قبوض برق با رقمهای زیاد مربوط به مشترکان پرمصرف است و هیچ ارتباطی به افزایش تعرفه برق در سال جاری ندارد.

حسن حشمتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هر سال بر اساس مصوبه هیات وزیران هفت درصد قیمت برق افزایش پیدا می‌کند که این افزایش برای مشترکان پرمصرف ۱۶ درصد است.

وی اضافه کرد: مشترکانی که بیشتر از الگوی مصرف (در تابستان ماهانه ۳۰۰ کیلووات و در بهار و پاییز و زمستان ماهانه ۲۰۰ کیلووات برای هر مشترک) برق را استفاده کرده باشند بهای بیشتری بابت مصرف، پرداخت می کنند.

سخنگوی صنعت برق خراسان رضوی گفت: گاه مصرف برق برخی مشترکان به ۲ برابر الگوی مصرف می رسد که به همان نسبت رقم قبض برق آنها نیز افزایش پیدا می کند لذا با احتساب مصرف زیادی که داشته اند رقم قبض برق آنها عدد بزرگتری می شود.

حشمتی افزود: سیاست دولت افزون بر جریمه پرمصرف ها، حمایت از کسانی است که صرفه جویی کرده و برق کمتری مصرف می کنند لذا مبلغ قبض آنها نیز اندک است.

وی با بیان این که تعداد مشترکان پرمصرف در حوزه برق در خراسان رضوی اندک است ادامه داد: در کلانشهر مشهد پرمصرفها چهار درصد از کل مشترکان را شامل می شوند و ۷۵ تا ۸۰ درصد از مشترکان، مصرف متعادلی دارند.

تعداد مشترکان برق شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی به جز حوزه شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد، یک میلیون و ۲۷۰ هزار مشترک و طول شبکه‌های فشار متوسط و فشار ضعیف این شرکت ۴۲ هزار کیلومتر است. تعداد مشترکان شرکت توزیع برق مشهد نیز یک میلیون و ۶۵۰ هزار نفر و طول شبکه آن نیز حدود ۱۷ هزار کیلومتر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha