هراز آمل و هورسان رامسر در پی برد خانگی در هفته ششم لیگ برتر والیبال

ساری – ایرنا – تیم‌های لبنیات هراز آمل و هورسان رامسر که امروز چهارشنبه در هفته ششم رقابت‌های لیگ برتر والیبال کشور میزبان حریفان خود می‌شوند. هراز برای ماندن در جمع صدرنشینان تلاش می‌کند و هورسان به دنبال کسب نخستین برد فصل است.

به گزارش ایرنا، هفته ششم سی‌وپنجمین دوره لیگ برتر والیبال کشور از ساعت ۱۶ امروز با برگزاری هفت مسابقه برگزار می‌شود که در دو دیدار از این مسابقات را نمایندگان مازندران میزبان حریفان خود هستند. لبنیات هراز آمل و هورسان رامسر که در هفته پنجم مسابقات مهمان بودند و هر دو نیز از میزبان‌های خود شکست خوردند امروز در زمین خانگی از رقبای خود میزبانی می‌کنند.

مازندران امسال همراه با تهران و گلستان یکی از سه استانی محسوب می‌شود که مانند فصل قبل ،دو نماینده در لیگ برتر والیبال کشور دارد و همین موضوع نیز سبب شده که ظرفیت‌های والیبالی این استان بیشتر به چشم آید.

لبنیات هراز آمل که نخستین شکست این فصل را در هفته پنجم مسابقات مقابل صدرنشین لیگ یعنی سپاهان اصفهان پذیرا شد در سالن پیامبر اعظم(ص) آمل به مصاف تیم یازدهم جدول یعنی آذرباتری ارومیه می‌رود و هورسان رامسر هم که هنوز موفق به کسب برد در این فصل نشده و قعرنشین جدول است نیز در سالن شهید صدرزاده رامسر از فولاد سیرجان تیم رده ششمی جدول میزبانی می‌کند.

هورسان رامسر – فولاد سیرجان

شاگردان فرشاد سعیدی در هورسان رامسر پنج هفته پیاپی را با شکست پشت‌سر گذاشتند و برای بیشتر نشدن فاصله‌ای که در قعر جدول با دیگر تیم‌های پایین جدول امروز باید مهمان خود را شکست دهند و نخستین برد فصل را کسب کنند. هورسانی‌ها که در برخی از دست‌های پنج بازی اخیرشان عملکرد مناسبی هم داشتند و توانستند حریفان را تحت فشار بگذارند، عمدتا به خاطر کم‌تجربگی فرصت‌ها را از دست دادند و هنوز نتوانستند به برد برسند.

هراز آمل و هورسان رامسر در پی برد خانگی در هفته ششم لیگ برتر والیبال

البته این تیم دیدار هفته پنجم را در گرگان و مقابل تیم تازه‌وارد پاس این شهر برگزار کرد و در عملکردی ضعیف به ویژه در دست دوم هر سه دست را به ترتیب ۲۵ – ۲۰، ۲۵ – ۱۳ و ۲۵ – ۱۹ واگذار کرد. اما در دیدار هفته چهارم و هفته نخست توانسته بود مسابقه را به دست پنجم بکشاند و در آخرین دست به دلیل کم‌تجربگی و نداشتن تمرکز لازم فرصت برد را از دست بدهد.

هورسان در دیدار هفته چهارم با وجود این که بازی را مقابل مهمان خود تیم جوان راه‌یاب ملل مریوان به خوبی آغاز کرده بود و دو دست نخست را با نتایج عالی ۲۵ – ۱۸ و ۲۵ – ۱۵ پیروز شد، دست‌های سوم، چهارم و پنجم را به ترتیب ۲۵ – ۱۸، ۲۵ – ۲۲ و ۲۵ – ۱۲ واگذار کرد در کسب نخستین پیروزی ناکام ماند.

این تیم با دو امتیازی که از دو شکست ۳ – ۲ کسب کرد اکنون دو امتیازی است و در انتهای جدول ۱۴ تیمی لیگ برتر والیبال حضور دارد. هورسان در صورتی که امروز مهمان سیرجانی خود را با کسب هر سه امتیاز شکست دهد می‌تواند به شکست سه تیم چهار امتیازی جدول که بالاتر از این تیم در رتبه‌های یازدهم، دوازدهم و سیزدهم قرار دارند امیدوار باشد تا با کسب یک برد از قعر جدول جدا شود و بین یک تا سه پله صعود کند. اما کسب پیروزی با ۲ امتیاز در صورت شکست این تیم‌ها، هورسان را با آن‌ها هم‌امتیاز می‌کند. یکی از این تیم‌های چهار امتیازی یعنی آذرباتری ارومیه نیز امروز حریف دیگر تیم مازندرانی یعنی لبنیات هراز است که برد هراز مقابل این تیم می‌تواند فرصت خوبی برای هورسان رامسر باشد.

لبنیات هراز آمل – آذرباتری ارومیه

هراز آمل و هورسان رامسر در پی برد خانگی در هفته ششم لیگ برتر والیبال

شاگردان بهروز عطایی دیدار قبلی که یکشنبه ۱۶ آبان در زمین سپاهان اصفهان برگزار شد را نتوانستند با برد پشت‌سر بگذارند و نتیجه را ۳ – ۱ واگذار کردند. آملی‌ها با وجود این شکست با توجه به کسب ۱۰ امتیاز از چهار بازی نخست فصل همچنان در رتبه سوم جدول باقی ماندند، اما فرصت صدرنشینی در هفته پنجم را از دست دادند. این نخستین شکست لبنیات هراز آمل در فصل جاری بود.

این تیم امروز فرصت دارد که در مصاف با آذرباتری ارومیه پنجمین برد خود را حتی با کسب سه امتیاز کامل به دست بیاورد تا فاصله‌اش با صدرنشینان بیشتر نشود و در جمع مدعیان اصلی حضور در مراحل پایانی لیگ باقی بماند.

عملکرد حریف امروز لبنیات هراز آمل دقیقا نقطه مقابل عملکرد تیم آملی است که در پنج بازی چهار برد و یک شکست ثبت کرد. حریف امروز لبنیات هراز آمل از پنج بازی برگزار شده فقط یک برد کسب کرده و با کسب ۴ امتیاز در رتبه یازدهم جدول قرار دارد.

یکی از حاشیه‌های دیدار امروز این دو تیم که دیروز رقم خورد بنا به اعلام باشگاه آذرباتری ارومیه، به دلیل انجام نشدن هماهنگی‌ها از سوی تیم میزبان برای برگزاری تمرین روز پیش از مسابقه تیم آذرباتری در سالن پیامبر اعظم(ص) آمل این جلسه تمرین انجام نشد و به همین دلیل بازیکنان آذرباتری ارومیه آخرین جلسه تمرین خود را در هتل برگزار کردند. باشگاه آذرباتری اعلام کرده که ناظر فنی مسابقه گزارش این تخلف از سوی باشگاه هراز را ثبت کرده است. اما باشگاه هراز در این زمینه اظهارنظری منتشر نکرد. این حاشیه می‌تواند با توجه به حساسیت مسابقه برای هر دو تیم به مسابقه امروز نیز کشیده شود.

مازندران امسال همراه با تهران و گلستان یکی از سه استانی محسوب می‌شود که مانند فصل قبل دو نماینده در لیگ برتر والیبال کشور دارد و همین موضوع نیز سبب شده که ظرفیت‌های والیبالی این استان بیشتر به چشم آید.

لبنیات هراز آمل پارسال توانست با کسب رتبه ششم جدول دور مقدماتی لیگ به مرحله پلی‌آف راه یابد و پس از آن نیز در جمع چهار تیم برتر لیگ قرار بگیرد و تا یک قدمی رسیدن به دیدار نهایی نیز برسد. هورسان رامسر هم در پایان فصل قبل رتبه نهم جدول ۱۴ تیمی سوپرلیگ والیبال را کسب کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha