فرمانده سپاه قم:لباس پاسداری عرصه خدمت به نظام و مردم است

قم-ایرنا- فرمانده جدید سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) قم ماموریت اساسی خود را خدمت به مردم و حفاظت از دستاوردهای نظام اسلامی دانست و گفت: لباس سبز پاسداری، لباس خدمت به نظام و انقلاب اسلامی،رهبری و مردم است.

به گزارش عصر چهارشنبه سپاه قم، سردار محمدرضا موحد در آیین تودیع و معارفه فرمانده جدید سپاه استان، تقوا و توکل کلید حل مشکلات دانست و بیان کرد: سپاه پاسداران همواره با اقتدا به امامین انقلاب اسلامی مقابل زر و زور و استکبار جهانی ایستاده است و در حل و رفع مشکلات همواره پیشتاز و پیشقدم بوده است.

استاندار قم نیز در این مراسم به برخی اقدامات صورت گرفته در ۳ سال گذشته اشاره کرد و گفت: در این سال‌ها نهضت خدمات‌رسانی به مردم در حوادث طبیعی و غیرطبیعی شروع شد و سپاه استان با تمام توان برای خدمت به میدان آمد.

سیدمحمدتقی شاهچراغی کمک به سیل زدگان لرستان، زلزله زدگان سی سخت و مقابله و مبارزه با کرونا را چند نمونه از خدمات‌رسانی‌های سپاه به مردم عنوان کرد و یادآور شد: سپاه در عرصه جنگ رسانه‌ای و در بخش فرهنگی و اجتماعی نیز به مقابله با دشمنان پرداخته و در ادامه نیز باید با توان جدی تری در این عرصه عمل کند.

پاسداران با خدمت و عمل به تکلیف نشان دادند میراث دار شهدا هستند

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قم نیز در این مراسم، گفت:انقلاب ما بین الحرمینی است نشأت گرفته از حکومت جهانی و فراگیر که رهبری این حکومت را پیامبر اعظم (ص) در دست داشتند و امروز این سربازان در مسیر بستر سازی حکومت ولیعصر (عج) هستند ،این سربازان با کسوت لباس مقدس سبز که برگرفته از رهبران الهی است با از جان گذشتگی و اراده مصمم در این مقام قرار گرفته‌اند.

حجت الاسلام سید حسن اکبری با اشاره به ویژگی‌های پاسداری ادامه داد :چهار عمل بزرگ توسط این سربازان صورت گرفته است ،خوب گوش کردن ،خوب فکر کردن ،خوب باورکردن و خوب به کار بستن و این معنای سربازی، پاسداری و تعهد است که درس گرفته از منطق امام حسین (ع) می‌باشد، لذا سوم شعبان را روز پاسدار نامگذاری کردند چرا که پاسداران با فداکاری، سلحشوری و حماسه سازی نشان دادند اگر در کربلا حضور داشتند حماسه می‌آفریدند.

وی خاطرنشان کرد:عزیزترین چیزی که نزد هر کسی است جان، عمر و فرصت‌های خویش است که پاسداران با خدمت و عمل به تکلیف نشان دادند میراث دار شهدا هستند.

اکبری افزود:خداوند می‌فرمایند اشخاصی که با چشم بینا ،زبان گویا ،گوش شنوا و قلب فهیم و سلیم و فکر بلیغ نقطه عطف انسانیت هستند ،دیگران در کنار این عزیزان احساس خوشی دارد و پاسداران اینگونه اند.

مراسم تکریم و معارفه فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) قم روز چهارشنبه با حضور سردار فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار و سردار محمدرضا موحد به عنوان فرمانده جدید سپاه استان معرفی شد.

موحد پیش از این جانشین فرمانده سپاه امام علی ابیطالب(ع‌) استان قم بود.

شاهچراغی از سال ۹۷ تاکنون فرمانده سپاه قم بود.وی هفته گذشته به عنوان استاندار قم از هیات وزیران رای اعتماد گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha