فرماندار: ۱۶۲ میلیارد تومان برای تکمیل سه طرح اساسی سلسله نیاز است

خرم‌آباد - ایرنا - فرماندار سلسله گفت: ۱۶۲ میلیارد تومان برای تکمیل تصفیه خانه فاضلاب، تونل اسپژ و چهار خطه فیروزآباد - الشتر این شهرستان نیاز است.

به گزارش ایرنا مرتضی مهدوی کیا روز پنجشنبه در جلسه بررسی ظرفیت های سرمایه گذاری شهرستان های سلسله و دلفان اظهار داشت: تصفیه خانه فاضلاب الشتر نیازمند ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای بهره برداری است.

وی اظهار داشت: طرح تونل اسپژ نیز تعطیل است و به اعتبار مصوب بیش از ۴۲ میلیارد تومان نیاز دارد همچنین چهارخطه فیروزآباد- الشتر برای قطعه پایانی نیازمند ۲۰ میلیارد تومان اعتبار است و جاده های چهارخطه شهرستان به عنوان زیرساخت های اصلی باید تکمیل و بهره برداری شوند.

وی ادامه داد: شهرستان سلسله در زمینه های کشاورزی، گردشگری، صنعت و دامپروری ظرفیت های بسیار مناسبی دارد که توجه به آنها و سرمایه گذاری در بخش های مربوطه منجر به رونق تولید و اشتغال شهرستان می شود.

فرماندار سلسله با بیان اینکه شهرک صنعتی الشتر پس از ۲۰ سال وقفه گازرسانی شده و تمامی زیرساخت های لازم جهت سرمایه گذاری را دارد تصریح کرد: سلسله به واسطه کشت چغندر قند و تولید مناسب این محصول، نیازمند احداث یک کارخانه قند است.

مهدوی کیا با اشاره به آب و هوای مناسب سلسله برای کشت کلزا ادامه داد: شهرستان دارای ظرفیت بسیار بالایی در کشت و تولید این محصول بوده و رتبه نخست استان را دارد که احداث یک کارخانه تولید روغن نباتی نقش مهمی در توسعه و فرآوری این دانه روغنی خواهد داشت.

وی با اشاره به تولید گردوی باکیفیت و پوست کاغذی در سلسله افزود: وجود صنایع فرآوری این محصول می تواند در معرفی آن به بازارهای کشور و برندسازی ( ایجاد نام تجاری) نقش مهمی داشته باشد.

وی بیان کرد: همچنین یکی از مهمترین گیاهان دارویی تولیدی سلسله زعفران است که متاسفانه محصول تولیدی مرغوب آن به علت نداشتن نام تجاری به نام استان های دیگر در بازار عرضه می شود.

مهدوی کیا با اشاره به وجود ۴۹ مزرعه فعال پرورش ماهیان سردآبی در سلسله گفت: ایجاد کارخانه خوراک آبزیان و صنایع فرآوری و تبدیلی مرتبط با این محصول در شهرستان ضروری است.

وی همچنین به معضل دفع پسماند شهر الشتر در منطقه گردشگری خرگوشناب اشاره و تصریح کرد: طرح مطالعاتی انتقال سایت پسماند شهرستان انجام شد اما به علت، معارضان محلی اجرایی نشد که به همین دلیل به دنبال تفاهمنامه ای برای انتقال پسماندهای شهرستان به سایت کمالوند هستیم.

وی افزود: باتوجه به اینکه چاه های آب شرب الشتر در منطقه خرگوشناب قرار دارند این مساله یکی از مهمترین مسائل زیست محیطی شهرستان است که مجموعه نخبگان و مردم خواستار تغییر این سایت به محلی کم خطر هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha