اقدامات خوبی در مورد مذاکرات هسته‌ای انجام شد

قم ـ ایرنا ـ خطیب نماز جمعه قم، با بیان اینکه در رابطه با مذاکرات هسته‌ای اقدام‌های خوبی انجام شده است، گفت: حرف منطقی این است که تعهد در مقابل تعهد.

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر قم در مصلای قدس افزود: تعهد داده بودیم که به سمت سلاح هسته‌ای نمی‌رویم، شما هم تعهد داده بودید که تحریم‌ها را بردارید؛ ما فتوای رهبری را داریم که به سمت سلاح هسته‌ای نمی‌رویم و شما هم تمام تحریم‌ها را باید یک جا لغو کنید.  

وی ادامه داد: ما مذاکره را برای مذاکره نمی خواهیم؛ امروز ارتش و سپاه ما قوی است، این رزمایش اخیر و این حضور قوی ارتش و سپاه ما در خلیج فارس و دریای عمان نشاندهنده این است که به قول یکی از سردمداران آمریکا باید با ایران به ‌عنوان یک دولت مقتدر حرف زد.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: عظمت کشورمان ثمره ایستادگی ملت ایران است. 

وی همچنین گفت: ۱۰۰ روز از دولت جناب آقای رییسی گذشته است؛ نکته‌ای که وجود دارد، ایشان با همه وجود در خدمت مردم و با مردم هستند و در حل مشکلات مردم می بینیم که قدم هایی دارند، بر می دارند.

وی افزود: رییس جمهوری به استان‌های دوردست سر می‌زنند و ساده و بی‌آلایش در کنار مردم حضور پیدا می‌کنند، امیدواریم که این سفرها تداوم یابد و دستاوردهای خوبی داشته باشد و این دولت به قول‌های خود عمل کند.

امام جمعه موقت قم تاکید کرد: بر این باوریم که ایشان در رابطه با منویات رهبر معظم انقلاب در حد توانشان، دارند، پیگیری می کنند، خوشبختانه نه تنها زاویه ندارند، بلکه در جهت منویات رهبر معظم انقلاب پیگیری می کنند.

وی افزود: روحیه همکاری خوبی بین سه قوه وجود دارد، تقریبا هر هفته جلسه برگزار می‌کنند و امیدواریم خروجی این جلسات در جامعه نمایان شود و سه قوه در تامین کالاهای اساسی اقدام ها و تلاش‌های زیادی کردند؛ کالا هست، اما باید کالاهای اساسی به قیمت مناسبت به دست مردم برسد.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: ارزش پول ملی ما، باید رشد کند، قیمت ها باید پایین بیاید، در نتیجه بین بخش های اقتصادی انسجام برقرار شود؛ ترکیب تیم اقتصادی دولت، باید یک ترکیب منسجم باشد.

وی با تاکید بر اینکه نظارت بر قیمت کالاها بسیار مهم است، افزود: پرچم عدالت در این دولت باید همواره برافراشته بماند؛ مردم تشنه عدالت و از تبعیض سخت نگران هستند و از نخبگان خارج از دولت استفاده کنند.

وی همچنین با اشاره به مناسبت هشتم ماه ربیع‌الثانی سالروز میلاد با سعادت امام حسن عسکری(ع) یازدهمین امام شیعیان گفت: هر کدام از امامان(ع) برای ما نقش الگویی دارند و از جمله آموزه‌های این امام همام(ع)، اهتمام به نماز اول وقت است که در شیوه سایر ائمه اطهار(ع) نیز است.

خطیب نماز جمعه قم افزود: متاسفانه برخی نماز را در حاشیه قرار می دهند و متن کارهایی دنیایی است که این نقصی برای شیعه اهل بیت(ع) است؛ اول باید دِین خدا را اَدا کنیم و سپس به دنبال کارهای دیگر برویم.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه ویژگی دیگر امام عسکری(ع) تاثیرگذاری روی محیط پیرامون خودشان بود، اظهار داشت: متاسفانه جامعه ما امروزه؛ به جای تاثیرگذاری، تاثیرپذیر است.  

وی با اشاره به ۱۰ ربیع‌الثانی سالروز رحلت حضرت فاطمه معصومه(س) و با بیان اینکه حرم حضرت معصومه(س)، حرم اهل بیت(ع) است؛ گفت: خدا حرم دارد که مکه است، رسول الله(ص) حرم دارد که مدینه است، امیرالمومنین(ع) حرم دارد که نجف است، امام صادق(ع) هم می فرمایند که ما اهل بیت حرمی داریم که آن حرم، قم است.

وی با بیان ویژگی ها و عظمت شهر مقدس قم گفت: واقع شدن حرم مطهر حضرت معصومه(س)، وجود حوزه علمیه و حضور مراجع عظام تقلید از ویژگی های شهر مقدس قم است.

وی با قدردانی از تلاش های بهرام سرمست استاندار سابق، به انتصاب سید محمدتقی شاهچراغی به عنوان استاندار جدید قم اشاره کرد و گفت: ایشان فرزند جبهه و جهاد است و برای این عزیز و نیز سردار محمدرضا موحد فرمانده جدید سپاه قم آرزوی توفیق داریم.

وی همچنین به سالگرد ارتحال علامه طباطبایی صاحب تفسیر المیزان و سالگرد شهادت شهیدان مهدی و مجید زین الدین اشاره کرد و یاد آن‌ها را گرامی داشت و گفت: خون این شهیدان مایه حیات انقلاب اسلامی است.   

حسینی بوشهری با توصیه به نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و با اشاره به احادیث ائمه اطهار(ع) خاطرنشان کرد: تقوا یعنی پرهیز از همه کارهایی که انسان را گناهکار و یا آلوده به گناه می‌سازد. /

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha