نشست تخصصی «سطوح و مراتب وحدت مسلمانان» برگزار می‌شود

تهران - ایرنا - نشست تخصصی «سطوح و مراتب وحدت مسلمانان» به همت معاونت بین‌الملل بعثه مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت بطور آنلاین برگزار می‌شود.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج، پیرو سخنان مقام معظم رهبری در دیدار شرکت کنندگان کنفرانس وحدت اسلامی، نشست تخصصی «سطوح و مراتب وحدت مسلمانان» توسط معاونت بین الملل بعثه مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت در فضای مجازی برگزار می شود.

در این نشست حجج الاسلام سیدابوالحسن نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب و محمد جواد ابوالقاسمی عضو هیئت علمی بعثه مقام معظم رهبری، مولوی محمد اسحاق مدنی عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و دکتر سیدمحمدرضا طباطبایی عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) حضور خواهند داشت و به ارائه دیدگاه و نظرات خود می پردازند.

بررسی مفاهیم ناظر به مراتب وحدت امت‌ اسلامی، بررسی رهنمودهای قرآنی مرتبط با مراتب وحدت مسلمانان، مقایسه و نقد دیدگاه‌های اندیشمندان درباره سطوح و ابعاد وحدت اسلامی، تحلیل دیدگاه‌های امام راحل و مقام معظم رهبری پیرامون سطوح و مراتب وحدت اسلامی، بررسی الگوهای همگرایی و ائتلاف و اتحاد جوامع و تطبیق آنها بر روابط کشورهای اسلامی وتجزیه و تحلیل نظریه امت واحده قرآنی و عوامل و زمینه های تحقق آن از سرفصل های این نشست اعلام شده است.

این نشست تخصصی همزمان با ولادت با سعادت امام حسن عسکری(ع) روز یکشنبه ۲۳ آبان ماه (۸ ربیع الثانی) از ساعت ۱۸ تا ۱۹:۱۵ دقیقه به وقت تهران در بستر شبکه اینترنتی رواق میقات به آدرس  revaghemighat.tv برگزار می‌شود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha