۳.۴ میلیارد تومان برای توسعه شبکه برق استان همدان اختصاص یافت

همدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: به منظور توسعه، تجهیز و تعمیر شبکه خط گرم برق استان همدان سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافت.

به گزارش ایرنا، "شیرزاد جمشیدی" روز شنبه در نشست با معاون مدیرکل دفتر نظارت بر توزیع شرکت توانیر و جلسه نظارت عالیه بر بهره‌برداری شرکت توزیع برق استان همدان افزود: این شرکت از دیرباز صاحب فکر و اندیشه بوده و همکاران و مجموعه واحدهای اجرایی در سطح استان از لحاظ تفکری و عملکردی اقدامات قابل توجهی انجام داده‌اند.

وی با اشاره به اقدامات اثربخش برای مشترکان و لزوم مقاوم‌سازی شبکه برق در مقابل حوادث تصریح کرد: در استان همدان با تدابیر و اقدامات صورت گرفته، ایرادات شبکه رفع و مقاوم‌سازی شبکه برق به طور مستمر در دست اقدام است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه باید قبل از وقوع حوادث و بروز خاموشی‌ پروژه‌های مقاوم‌سازی در دستور کار قرار گیرد، اضافه کرد: سال گذشته با ریزش برف سنگین و کولاک، بخشی از شبکه‌های توزیع آسیب دید که به بهترین شکل مقاوم‌سازی انجام و شبکه اصلاح شد.

وی گفت: امسال عمده اعتبارات عوارض در حوزه مقاوم‌سازی و تعمیرات شبکه‌های روستایی هزینه شد و طی سه مرحله ۳۰ هزار کاور و در طول پنج ماه گذشته ۳۵ سکسیونر خریداری شده که در نقاطی که مد نظر است و برای مدیریت پیک کاربرد دارد، استفاده خواهد شد.

جمشیدی با بیان اینکه صفر تا صد شبکه برق استان برنامه مقاوم‌سازی دارد که در صورت تأمین نقدینگی کار مقاوم‌سازی شبکه‌ها سرعت می‌گیرد، تصریح کرد: بسیاری از تیرهای شبکه فشار ضعیف که احتمال می‌دادیم در آینده نزدیک دچار مشکل شوند اصلاح کردیم که هم به مبلمان شهری کمک کرد و هم استحکام و پایداری مکانیکی شبکه را بالا برد.

وی از کاهش نرخ انرژی توزیع نشده در استان همدان خبر داد و گفت: طی سال‌های اخیر نرخ انرژی توزیع نشده براساس هدف‌های تعیین شده و تمرکز بر فعالیت‌های بهره‌برداری، کاهش یافته است.

وی با اشاره به اجرای مانورهای عملیاتی گفت: این امر به منظور استحکام و مقاوم سازی، کاهش تلفات شبکه، کاهش خاموشی‌های ناخواسته، حفظ آمادگی اکیپ‌های عملیاتی و ایمنی شهروندان برگزار می‌شود.

جمشیدی با تشریح علت خاموشی‌های صورت گرفته در تابستان سال جاری، تحول در شبکه توزیع برق استان با اتوماسیونی کردن آن اضافه کرد: سال آینده برنامه پیک‌سایی خطوط برق با بار کشاورزی را مدیریت خواهیم کرد که به این منظور سکسیونرهایی با قابلیت قطع و وصل از راه دور نصب شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه هدف ما خدمت‌رسانی و کسب رضایتمندی مردم است، یادآور شد: مدیریت خاموشی در استان بسیار منظم و با برنامه بود.

ضرورت مقاوم‌سازی تاسیسات و تجهیزات شبکه توزیع برق

معاون مدیرکل دفتر نظارت بر توزیع شرکت توانیر نیز مقاوم‌سازی تاسیسات و تجهیزات شبکه توزیع برق را امری ضرروی دانست و گفت: شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در این زمینه اقدامات موثری انجام داده است.

"مجید برنگی" با بیان اینکه شرکت توزیع نیروی برق همدان به نحو چشمگیری در حال بهبود در شاخص‌های تعیین شده توانیر است، افزود: این شرکت در بسیاری از زمینه‌ها و شاخص‌ها جزو شرکت‌های سرآمد در مجموعه صنعت برق و بخش توزیع است.

وی خاطر نشان کرد: هدف از ارزیابی نظارت عالیه بهره‌برداری احصا دستاوردها و ابتکارات استان‌ها و تعمیم آن در سطح ملی است.

معاون مدیرکل دفتر نظارت بر توزیع شرکت توانیر با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ مدیریت مصرف افزود: با توجه به پیش‌بینی صورت گرفته در خصوص کمبود انرژی در فصل زمستان، پروژه‌های مدیریت مصرف زمستانی در دست اقدام است.

وی با تأکید بر تدبیر درست برای مدیریت مصرف برق فصل زمستان گفت: باید آمادگی کامل برای شرایط زمستان را داشته باشیم.

برنگی با اشاره به اینکه عقد تفاهم‌نامه با مشترکان صنعتی و کشاورزی، بازدید و کنترل روشنایی نمای ساختمان‌ها و سایر موارد از اقدامات خوب برای کنترل پیک بار تابستان امسال در استان همدان بوده است، گفت: علاوه بر همه این موارد، کلید گذر از پیک تابستان ۱۴۰۱ بحث اطلاع‌رسانی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha