۲۵ داروخانه‌ در زاهدان به کمیسیون ماده ۲۰ و تعزیرات حکومتی معرفی شدند

زاهدان- ایرنا- معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: به منظور نظارت بهتر و بیشتر ۳۹۰ بازدید از داروخانه‌های زاهدان انجام که ۲۵ داروخانه متخلف به کمیسیون ماده ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی و تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

دکتر رضا کیخا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال بیش از ۳۹۰ بازدید از داروخانه های سطح شهر زاهدان انجام شد. 

وی افزود: در این بازدیدها برای ۹۲ نفر از موسسان و مسوولان فنی داروخانه ها تذکر کتبی صادر و ۲۵ داروخانه نیز برای صدور رای به کمیسیون ماده ۲۰ دانشگاه و تعزیرات حکومتی معرفی شده اند.

وی ادامه داد: حضور نداشتن به موقع مسوول فنی در داروخانه و رعایت نکردن ساعات فعالیت داروخانه بیشترین تخلفات مشاهده شده در سال جاری بوده است.

 معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: مدیران و مسوولان فنی داروخانه‌ها همواره با رعایت ضوابط قانونی و با لحاظ سلامت مردم در اجرای قوانین و دستورالعمل‌های ابلاغی اهتمام ویژه‌ای دارند به طوری که داروخانه‌های استان از این لحاظ در کشور در سطح بالایی قرار دارند.

وی با اشاره به کیفیت بالای داروهای تولید داخل از مردم درخواست کرد برای مصرف داروهای خارجی اصرار نکنند زیرا بسیاری از داروهای وارداتی با کیفیت خوب در داخل کشور تولید می‌شود.

کیخا افزود: هم استانی های عزیز می توانند سوالات و  مشکلات دارویی خود را علاوه بر سامانه تلفنی ۱۹۰ از طریق شماره تلفن ۳۳۳۷۲۰۶۳ با همکاران ما در معاونت غذا و دارو در میان بگذارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha