معرفی برترین‌های جشنواره بازی‌های ویدئویی

تهران- ایرنا- نخستین جشنواره بازی‌های ویدئویی واقعیت مجازی و افزوده ۲۵ آبان‌ماه منتخبان خود را می‌شناسد.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا به نقل از  روابط‌عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، سیدصادق پژمان مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با اشاره به اینکه نخستین جشنواره بازی‌های ویدئویی واقعیت مجازی و افزوده (AR/VR) به دنبال امضای تفاهم‌نامه همکاری میان این دو مجموعه از ۱۵ شهریورماه با انتشار فراخوان کار خود را آغاز کرد، گفت: حمایت کامل از ظرفیت‌های موجود در صنعت بازی‌های ویدئویی کشور با رویکرد تقویت تولیدات داخلی و برگزاری جشنواره‌های ملی، منطقه‌ای و جهانی به‌منظور ایجاد زمینه رقابت، میان دست‌اندرکاران فعال در صنعت سرگرمی و بازی از جمله اهداف بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برای رشد کمی و کیفی این صنعت است.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، تصریح کرد: در نخستین جشنواره بازی‌های ویدئویی واقعیت مجازی و افزوده تمام بازی‌سازانی‌که بازی‌هایی در این حوزه تولید کرده و توسعه داده‌اند، بدون در نظر گرفتن سال انتشار بازی امکان شرکت در این جشنواره را داشتند.

پژمان افزود: با پایان مهلت ارسال اثر به این جشنواره در مجموع تعداد ۶۰ اثر برای ۲ بخش واقعیت مجازی و واقعیت افزوده به دبیرخانه این رویداد فرستاده شد که در نهایت ۲۰ اثر به فرایند نهایی این جشنواره راه یافتند. از مجموع ۲۰ اثر راه‌یافته به مرحله داوری جشنواره تعداد ۱۰ اثر در حوزه بازی‌های واقعیت افزوده و ۱۰ اثر نیز در زمینه بازی‌های واقعیت مجازی است؛ همچنین در میان این آثار ۱۱ اثر برای پلتفرم موبایل و ۹ اثر برای پلتفرم pc است.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: در آیین اختتامیه این رویداد از ۳ بازی ویدئویی برتر واقعیت مجازی یا افزوده که بیشترین امتیاز را از بخش داوری دریافت کرده‌اند با اهدای جوایز نقدی تقدیر می‌شود. همچنین در این مراسم از ۵ بازی برتر در زمینه‌های خاص نیز تقدیر خواهد شد.

بنا به گفته پژمان، این جشنواره به بازی رتبه اول، مبلغ ۷۰ میلیون تومان، بازی رتبه دوم، ۵۰ میلیون تومان و بازی رتبه سوم، ۳۰ میلیون تومان جایزه اهدا می‌کند.

آیین اختتامیه این رویداد از ساعت ۱۴ روز ۲۵ آبان‌ماه در مرکز همایش‌های برج میلاد با حضور مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، مدیرعامل شرکت همراه اول و منتخبان جشنواره برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha