مرکز رشد جهاد دانشگاهی اردبیل رتبه دوم مسابقات جهانی را گرفت

اردبیل - ایرنا - واحد فناور مستقر در مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان اردبیل مقام دوم مسابقات جهانی اختراعات ورشوی لهستان را کسب کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا ، مدیرعامل شرکت نوآوران کیمیای پرند سبلان از واحدهای مستقر در مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان اردبیل گفت: مسابقات جهانی اختراعات ورشوی لهستان از جمله جشنواره‌های معتبر در بخش اختراعات و ابداعات است که سالانه بیش از صدها مخترع از سراسر جهان آثار خود را در بخش‌های مختلف در معرض نمایش می‌گذارند.

سولماز چرایی افزود: در این دوره از مسابقات که به دلیل شرایط جهانی کرونا به صورت غیرحضوری برگزار شد، فناوران شرکت نوآوران کیمیای پرند سبلان از ایران توانستند در بخش رباتیک و سلامت در رقابت با صدها مخترع مقام دوم را کسب کنند.

وی اظهارکرد: عنوان اختراع ارائه شده به این جشنواره جهانی "ربات پرنده چند منظوره با قابلیت اجرای عملیات پرینت سه بعدی و ماشین‌کاری در محل" بود که توانست نظر هیات داوران را جلب و حائز رتبه دوم شود.

اعضای تیم شرکت نوآوران کیمیای پرند سبلان واحد مستقر در مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان اردبیل را در این مسابقات سولماز چرایی، احسان مرزبان، حمید مراد، مرتضی چمن‌آرا، سیما ویسی‌نژاد، رسول مرزبان و آرمان آهنربای تشکیل داده‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha