۸۱۰ نمونه خون بندناف نوزادان در استان سمنان ذخیره شده است

سمنان- ایرنا- رئیس جهاد دانشگاهی استان سمنان گفت: ذخیره‌سازی ۸۱۰ نمونه خون بندناف نوزادان به مدت هشت سال در نمایندگی خون بند ناف رویان جهاددانشگاهی استان‌ سمنان انجام شده است.

به گزارش ایرنا، حسن رهایی روز دوشنبه همزمان با ۲۴ آبان روز جهانی خون بند ناف به رسانه ها بیان کرد: ظرفیت درمان بیش از ۸۰ بیماری خونی و غیرخونی با استفاده از سلول‌های بنیادی وجود دارد.

وی با اشاره به فعالیت هشت سال نمایندگی خون بند ناف جهاد دانشگاهی در استان سمنان اظهار داشت: این نمایندگی از سال ۱۳۹۲ فعال است و تاکنون بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ مراجعه صورت گرفته و ۸۱۰ نمونه از استان سمنان در بانک خون بند ناف رویان جهاددانشگاهی ذخیره سازی شده است.

رهایی با تاکید بر اینکه خدمات ذخیره سازی خون بند ناف نوزادان در تمام شهرستان های استان ارائه می شود ادامه داد: با توجه به برخورداری نمایندگی از نیروی مجرب در زمینه ژنتیک، مهمترین وظیفه این نمایندگی، اطلاع رسانی، جمع آوری، ارتباط خوب و مستمر با جامعه و ارسال نمونه خون بندناف خانواده های متقاضیان است.

وی اضافه کرد: ارائه مشاوره پزشکی و اطلاع رسانی در خصوص کاربردها و مزایای سلول های بنیادی خون بندناف به مراجعان، برگزاری دوره های آموزشی پیرامون فواید ذخیره سازی خون بندناف برای مادران باردار و زوجین از جمله اقدام های دفتر نمایندگی استان سمنان است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان سمنان عنوان کرد: کسب عناوین نمایندگی برتر در کشور در سال ۹۷، مدیر نمایندگی خون بند ناف برتر کشور در سال ۹۵، بیشترین درصد رشد نمونه های فریز شده در سال ۹۵ و بیشترین درصد رشد ثبت قراردادهای اینترنتی در کشور در سال ۹۸ از جمله موفقیت ها و عناوین کسب شده توسط نمایندگی خون بند ناف جهاددانشگاهی استان سمنان در سطح کشور است./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha