ائمه جمعه نقش اساسی در اجرای بیانیه گام دوم انقلاب دارند

بجنورد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به هفت توصیه رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب گفت: ائمه جمعه نقش اساسی در اجرای این بیانیه دارند.

به گزارش  ایرنا حجت الاسلام رضا  نوری روز دوشنبه در آیین تودیع و معارفه امام جمعه اسفراین با تاکید بر نقش روحانیت و ائمه جمعه در پیشبرد امور جامعه اظهار داشت: نماز جمعه تریبون نظام و ائمه جمعه مبلغان بیانات رهبر معظم انقلاب هستند که مسیر حرکت نظام و انقلاب را به مردم  نشان می دهند.

وی با اشاره به اهمیت وظیفه و تکالیف ائمه جمعه در حوزه های مختلف افزود: تببین مبانی انقلاب و نظام از اهم این وظایف است.

حجت الاسلام نوری گفت: اگر بخواهیم این نظام  دینی استمرار پیدا کند باید سنگر مساجد و نمازجمعه را با حضور مردم و مسوولان گرم نگهدار داریم.

امام جمعه بجنورد گفت: ائمه جمعه باید هدایتگری راهبری فرهنگی، سیایی، معنوی، اقتصادی و اجتماعی را داشته باشند و   نهادها و فعالان فرهنگی باید نگاه شان در امور فرهنکی به امام جمعه باشد تا فرهنگ جامعه بالنده شود.

وی افزود: در حوزه سیاسی ائمه جمعه به کلیت امور نگاه داشته باشند که به انحراف و خطا نرود و در صورت وجود اشکال در امور باید در خطبه ها تذکر  دهند.

حجت الاسلام نوری  با بیان اینکه نقد ائمه جمعه از روی دلسوزی است گفت : هدایت سیاسی ائمه جمعه باید مسیر کلی دین و نظام  را بر اساس قرآن و دین و آموخته  های این حوزه  تبیین‌ کند.

در  این آیین  با حضور مسوولان شهر ستانی و استانی حجت الاسلام سید محمد موسوی به عنوان امام جمعه اسفراین منصوب شد و از زحمات حجت الاسلام قدیر محمدیان که بیش از ۱۲ سال در این سمت خدمت کرده بود قدردانی شد.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بحنورد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha