عرضه خارج از شبکه ۳۹ میلیارد ریال جریمه روی دست مرغداران نقده گذاشت

ارومیه- ایرنا- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت نقده گفت: صاحبان مرغداری های متخلف این شهرستان به دلیل عرضه خارج از شبکه برای پرداخت ۳۹ میلیارد ریال جریمه به اداره تعزیرات معرفی شدند.

محمد قلندری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این رابطه پرونده ۲۷ واحد مرغداری در این شهرستان که تخلف آنها در زمینه عرضه خارج از شبکه محرز شده است برای رسیدگی و صدور حکم نهایی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

وی اضافه کرد: در راستای نظارت بر عملکرد مرغداری ها و کشتارگاه های مرغ این شهرستان جهت تنظیم بازار گوشت مرغ ، بازرسی های منظمی از این واحدها در حال انجام است که در این راستا، بازرس مقیم از صفر تا صد فعالیت کشتارگاه ها را رصد می کند.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان نقده با اشاره به نظارت بازرسان این اداره بر توزیع سیمان نیز گفت: توزیع کنندگان عمده و خرده سیمان باید کد ملی خریداران را در سامانه فروش ثبت کنند و در غیر این صورت واحد فروشنده مرتکب تخلف شده و مطابق قانون نظام صنفی با وی رفتار خواهد شد.

وی گفت: در همین راستا در حین بازرسی از واحدهای توزیع مصالح ساختمانی یک واحد توزیع سیمان اقدام به توزیع سه هزار و ۶۷۹ تن از این محصول در خارج از شبکه و عدم بارگذاری سیمان توزیعی در سامانه تجارت کرده بود که پرونده تخلف آن به ارزش ۱۶ میلیارد و ۲۱۸ میلیون ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

قلندری افزود: از ابتدای سال جاری ۲ هزار و ۳۸۳ مورد بازرسی در واحد های تولیدی این شهرستان صورت گرفته که ۱۰۱ فقره پرونده تخلف صنفی به ارزش ۳۹۰ میلیارد ریال تشکیل و جهت رسیدگی بیشتر و صدور حکم نهایی به مراجع ذیصلاح ارسال شده است.

وی اضافه کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی مانند احتکار، قاچاق، عدم فروش کالا، توزیع خارج از شبکه، گرانفروشی و عدم درج قیمت از طریق سامانه ۱۲۴ و یا با مراجعه حضوری موارد را اعلام کنند تا در اسرع وقت مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.

شهرستان نقده دارای ۷۸ واحد پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت یک میلیون و۶۰۰ قطعه در هر دوره پرورش است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha