مدیرکل اطلاعات: آذربایجان‌غربی یکی از امن‌ترین مناطق کشور است

ارومیه- ایرنا- مدیرکل اطلاعات آذربایجان‌غربی با اشاره به امنیت کامل در استان، گفت: هر چند شرایط جغرافیایی منطقه، این نقطه از ایران اسلامی را جزو استان‌های حساس می داند، اما امنیت و همزیستی اقوام و طوایف مختلف در کنار یکدیگر، شرایط را برای سرمایه‌گذاری در این منطقه فراهم کرده است.

به گزارش ایرنا، نوعی روز سه‌شنبه در نشستی با اصحاب رسانه و فعالان شبکه‌های اجتماعی آذربایجان غربی، اظهار داشت: نیروهای امنیتی و نظامی با هوشیاری تمام ریزترین تحرکات ضدامنیتی را شناسایی و این استان را در یکی از بهترین شرایط مستعد سرمایه گذاری قرار دادند.

وی با اشاره به حضور اخیر خود در منطقه چشمه ثریا و نقطه صفر مرزی شهرستان ماکو، گفت: از نزدیک در این منطقه حضور یافته و بازدیدهای لازم صورت گرفت؛ باید اعلام کنیم که امنیت کامل در این منطقه حاکم است و مشکلی در این رابطه وجود ندارد.

دشمنان بدانند در اربیل عراق نیز امنیت نخواهند داشت

وی با اشاره به فعالیت برخی از گروهک‌های تروریستی در نقاط مرزی با کشورهای همسایه، گفت: نه تنها در داخل کشور بلکه امنیت کشورهای همسایه نیز برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد که در همین راستا دشمنان انقلاب اسلامی بدانند کسانی که امنیت منطقه را به مخاطره بیاندازند حتی در اربیل نیز امنیت نخواهند داشت.

مدیرکل اطلاعات آذربایجان‌غربی در رابطه با برخورد با اراذل و اوباش و مخلان امنیت عمومی در سطح استان، اظهار داشت: در حالی که در نقاط صفر مرزی امنیت کامل برقرار است این به هیچ وجه قابل قبول نیست که در داخل کشور عده‌ای سبب دلهره و اضطراب مردم و باعث خدشه‌دار شدن امنیت عمومی شوند؛ از همین تریبون اعلام می‌کنم کسانی که قصد زیرسوال بردن امنیت در کشور را دارند و سبب آزرده خاطر شدن مردم می‌شوند، برای وی جهنم خواهیم ساخت.

جلوگیری از  ۳۴ هزار هکتار زمین خواری در آذربایجان‌غربی 

نوعی گفت: با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) طی امسال از ۳۴ هزار هکتار زمین خواری در آذربایجان غربی جلوگیری شده و مساله زمین خواری مورد رصد دقیق بوده و موضوع معدن خواری در شهرستان چایپاره در شمال استان نیز تحت پیگیری است.

وی با اشاره به نظارت بیشتر به موضوع ورزش در آذربایجان‌غربی، بیان کرد: باید ورزش استان مدیریت و با نظارت بیشتر مشکلات مطرح شده در این حوزه حل شود.

دخالت مدیران در انتصابات تخلف است

وی بیان کرد: هر مدیر و مسوول حراستی در دستگاه‌های اجرایی در امر انتصابات دخالت کند تخلف کرده و با این افراد برخورد جدی صورت می‌گیرد.

مدیرکل اطلاعات آذربایجان‌غربی ادامه داد: بر خلاف شایعات از مدیران امنیتی در انتصابات جدید استفاده نمی‌شود و ما نیز مخالف این امر هستیم و این مساله را نیز اعلام کرده‌ایم.

به گفته نوعی کاهش ۸۰ درصدی گروگانگیری در آذربایجان‌غربی، برخورد با شبکه کلاهبرداری معاملاتی املاک و ضربه به شبکه صدور مدرک تحصیلی جعلی از دیگر اقدامات سربازان گمنام امام زمان (عج) در آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود.

به گزارش ایرنا، در ادامه این نشست خبرنگاران به بیان نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مسائل روز آذربایجان غربی پرداختند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha