دومین همایش بین‌المللی مقاومت و جهان آینده در قزوین برگزار می‌شود

قزوین - ایرنا - دبیر علمی همایش مقاومت و جهان آینده گفت: دومین همایش بین‌المللی مقاومت و جهان آینده با محوریت گفتمان شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور شخصیت های کشوری و بین المللی در قزوین برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، حاکم قاسمی روز سه شنبه در دیدار دبیران اجرایی و علمی همایش بین‌المللی مقاومت و جهان آینده با فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین اظهار داشت: این همایش بین‌المللی با محوریت معرفی ابعاد گفتمانی شخصیت شهید حاج قاسم سلیمانی و برای دومین سال پیاپی در روزهای ۱۲ تا ۱۴ دی‌ماه در دانشگاه بین‌المللی قزوین برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: این همایش در سه محور مبانی فکری و اندیشه‌ای گفتمان مقاومت، وجه عینیت‌یافته و روی زمینی مبانی این گفتمان یعنی جبهه مقاومت و در نهایت وجه مصداقی مقاومت که شخصیت بارز سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی است، برگزار خواهد شد و البته ذیل این ۳ محور ۱۲ عنوان هم به عنوان موضوعات همایش مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت.

قاسمی با بیان اینکه برنامه های این همایش در روزهای ۱۲ و ۱۳ دی‌ماه به صورت مجازی خواهد بود، ادامه داد: در این ۲ روز از حضور سخنرانانی مانند استاد حسن رحیم‌پور ازغدی و حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور در حوزه تقابل گفتمانی غرب و اسلام به ویژه با رویکرد جریان مقاومت بهره خواهیم برد.

وی یادآور شد: در روز دوم همایش ۵ پنل تخصصی در ۵ موضوع محوری جبهه مقاومت را برگزار خواهیم کرد که در این روز با حضور اساتید برجسته کشوری جهت علمی بررسی جریان مقاومت را برجسته‌تر خواهیم کرد.

دبیر علمی همایش مقاومت و جهان آینده گفت: مراسم اختتامیه این همایش در روز ۱۴ دی‌ماه به صورت حضوری برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در این همایش سفرای برخی کشورهای خارجی محور مقاومت مانند سوریه و لبنان به صورت حضوری شرکت می‌کنند و همچنین از ظرفیت دانشجویان بین‌المللی دانشگاه امام‌خمینی(ره) به عنوان سفیران مقاومت بهره خواهیم برد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha