تلاش کره‌جنوبی برای کسب میزبانی بازی‌های آسیایی ۲۰۳۸

تهران- ایرنا- شهرهای گوانگجو و دائه‌گو کره‌جنوبی با تشکیل ستادی برای پیشنهاد میزبانی بیست و سومین دوره بازی‌های آسیایی ۲۰۳۸ اقدام کردند. این کشور پیش از این سه مرتبه نیز میزبان بازی‌های آسیایی بود.

 به گزارش ایرنا، در این ستاد بیش از یکصد نفر از جمله شهرداران گوانگجو و دائه‌گو به‌ همراه چهره‌های ورزشی و شخصیت‌های اقتصادی عضو هستند.

همچنین قرار است فردا (پنجشنبه) مراسمی برای شروع کمپین پیشنهاد میزبانی در دائه‌گو برگزار شود. این ۲ شهر حدود ۱۸۰ کیلومتر از هم فاصله دارند، اما سال‌ها تحت نظارت اتحاد دالبیت با یکدیگر همکاری کرده‌اند. لی یونگ سئوپ، شهردار گوانگجو، گفته است که یک پیشنهاد مشترک برای میزبانی بازی های آسیایی می‌تواند  ایجاد یک نقطه عطف ملی برای هماهنگی شرق و غرب باشد.

این شهرها در منطقه جنوبی کشور کره‌جنوبی هستند - گوانگجو در جنوب غربی دور و دائه‌گو در شرق. کمیته میزبانی در صورتی که نامزدی آن به شورای المپیک آسیا  برسد، به تأیید کمیته ورزش و المپیک کره‌جنوبی هم نیاز دارد. شورای المپیک آسیا اکنون میزبان چهار دوره آتی رویداد شاخص خود را در اختیار دارد. هانگژو در چین قرار است سال آینده بازی‌های آسیایی را برگزار کند و آیچی-ناگویا در سال ۲۰۲۶ میزبان دور بعدی خواهد بود. در پایان سال گذشته نیز، یک جایزه منحصربفرد دوگانه باعث شد که دوحه، پایتخت قطر، حق برگزاری بازی‌های آسیایی ۲۰۳۰ را به دست آورد و همتای عربستانی ریاض، پس از واگذاری میزبانی ۲۰۳۰، میزبانی بازی‌های سال ۲۰۳۴ را دریافت کرد.

کره‌جنوبی پیش از این سه بار میزبان بازی‌های آسیایی بوده است. اینچئون آخرین میزبان، در سال ۲۰۱۴ بود، در حالی که شهر بوسان بازی‌ها را در سال ۲۰۰۲ برگزار کرد و سئول مقصد این رویداد در سال ۱۹۸۶ بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha