۲۶ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۴۸
کد خبرنگار: 2854
کد خبر: 84545344
۰ نفر

برچسب‌ها

۷۶ حلقه چاه غیرمجاز در استان قزوین مسدود شد

قزوین - ایرنا - معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان قزوین به انسداد ۷۶ حلقه چاه غیرمجازی طی شش ماهه نخست امسال اشاره کرد و گفت: با این اقدام در مصرف ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب منابع آب زیرزمینی صرفه جویی شد.

به گزارش ایرنا، حمید منصوری روز چهارشنبه بابیان این مطلب ، انسداد چاههای غیرمجاز را برای حفظ و حراست از منابع آبهای زیرزمینی دانست و افزود : با تجهیز ۲۱ اکیپ گشت و بازرسی در سال جاری تلاش می شود تا با شناسایی چاههای غیرمجاز و سایر تخلفات در زمینه منابع آبی در چارچوب قوانین و مقررات برخورد لازم صورت گیرد.
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان قزوین تصریح کرد: برای مدیریت منابع آبی و نیز جلوگیری از اضافه برداشت چاههای مجاز، در سال های اخیر با نصب کنتور هوشمند اقدامات موثری صورت گرفته و این روند تا مجهز شدن همه چاهها مجاز به این سیستم ادامه خواهد داشت.
منصوری با بیان اینکه نصب کنتورهای هوشمند یک الزام قانونی است ، یادآورشد:  در صورت عدم همکارای افراد، از طریق دستگاه قضایی اقدامات لازم صورت خواهد گرفت .

به گفت وی از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۰۱ دستگاه کنتور هوشمند برروی چاههای آب کشاورزی، صنعتی و خدمات در مناطق مختلف استان نصب شده و در صورت همکاری کشاورزان و سایر بهره برداران و نیز همراهی دستگاههای اجرایی ذیربط پیش بینی شده تا پایان امسال ۷۰۰ دستگاه کنتور هوشمند دیگر نیز برروی چاههای مجاز  نصب و راه اندازی شود.
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای قزوین گفت: طی سال های اخیر با اجرای طرح های تعادل بخشی، مسدود کردن چاههای غیرمجاز، کنترل اضافه برداشت چاههای مجاز، فرهنگ سازی میان کشاورزان و بهره برداران و مدیریت مصرف بهینه توانسته ایم از افت آب های زیرزمینی جلوگیری کنیم به طوری که در حال حاضر وضعیت سفره آب های زیرزمینی استان رو به بهبودی است.

وی از کشاورزان و بهره برداران استان قزوین درخواست کرد با ادامه همکاری با شرکت آب منطقه ای استان قزوین در اجرای طرح های تعادل بخش، کمک کنند تا بتوانیم با مصرف بهینه و مدیریت منابع آبی از بروز بحران کم آبی در دشت قزوین جلوگیری کرده و آب مورد نیاز کشاورزان را در فصول مختلف با برنامه ریزی مناسب به صورت مستمر تامین کنیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha