حکیم: رهبران سیاسی، برای ثبات عراق، از منافع خود عقب‌نشینی کنند

تهران – ایرنا – سید «عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی، در دیدار با «مسعود بارزانی»، رئیس حزب دموکرات کردستان عراق سران سیاسی کشور را برای رسیدن عراق به ثبات و در راستای تحقق منافع ملی به عقب‌نشینی از سقف موضع خود فراخواند.

به گزارش ایرنا، دفتر رسانه ای جریان حکمت ملی عراق اعلام کرد که حکیم این درخواست را در دیداری که امروز (چهارشنبه) با بارزانی در اربیل داشت، مطرح کرده است.

بر پایه این گزارش، دو طرف تحولات سیاسی، امنیتی و نتایج انتخابات و پیامدهای آن در صحنه سیاسی کشور را بررسی کردند.

در این دیدار که در دفتر مسعود بارزانی در اربیل انجام شد، حکیم پیشینه تاریخ مشترک با سران کُرد در مبارزه با دیکتاتوری و ساخت عراق جدید را یادآوری کرد.

وی بر اهمیت کاستن از سقف مطالبات با در نظر گرفتن منافع ملی عراق و لزوم تشکیل دولتی که توان تحقق آمال ملت عراق در تأمین خدمات و فرصت‌های شغلی و حل‌وفصل مسائل بلاتکلیف در کشور را داشته باشد، تأکید کرد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق افزود که ثبات عراق مشروط به پایبندی سران سیاسی کشور به فرهنگ عقب‌نشینی از سقف منافع در راستای تحقق منافع جمعی است و ادامه داد که طرح ملی پیشنهادی وی راه‌حلی مناسب برای حل بحران در کشور است بی آنکه در پی سهمی در دولت آینده باشد.

حکیم همچنین بر ضرورت احترام به حاکمیت سرزمینی عراق و توقف دخالت‌ها و حملات خارجی تأکید کرد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق همچنین صبح امروز دیداری با «نچیروان بارزانی»، رئیس اقلیم کردستان عراق داشت که در آن بر اهمیت بررسی دقیق شکایت‌های انتخاباتی و تحقق شفافیت انتخاباتی و بازیابی اعتماد به نظام سیاسی و دموکراسی در کشور تأکید کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha