رزمندگان دفاع مقدس تربیت شدگان مکتب عاشورا بودند

قزوین - ایرنا - یک فرمانده ارشد دفاع مقدس گفت: رزمندگان دفاع مقدس تربیت شدگان مکتب امام حسین (ع) و عاشورا بودند و با تمام وجود در این دوران نقش آفرینی کردند.

به گزارش ایرنا، سردار سیروس صابری روز چهارشنبه در همایش سالروزآزادسازی سوسنگرد اظهار داشت: در دوره های مختلف هر کدام از رژیم ها گوشه ای از خاک کشور را به ملت های دیگر داد اما امروز به برکت ولایت فقیه حتی یک گوشه از خاک جمهوری اسلامی به کشوری سپرده نشد.
وی افزود: طی هشت سال دفاع مقدس و در جنگ تحمیلی ۳۶ کشور علیه ایران اسلامی حضور داشتند و در سال های اول جنگ از ۲۴ کشور دنیا اسیر شده بودند.
این مسوول گفت: تمامی این کشورها به دنبال نابودی انقلاب اسلامی بودند ولی رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس حماسه بزرگ را خلق کرده و جنگ تحمیلی برگ زرینی در انقلاب اسلامی است.
وی اظهار داشت: در ماجرای تصرف سوسنگرد هدف اصلی رسیدن به اهواز بود ولی با سخنرانی امام‌خمینی(ره) جوانان با انگیزه بیشتری وارد میدان شده و حماسه های متعددی را در تاریخ این کشور رقم زدند.
فرمانده ارشد دفاع مقدس گفت: سوسنگرد جزو شهرهایی است که با مقاومت شدید ؛ حرکت سریع دشمن به سمت اهواز را خنثی کردو  باید این مجاهدت ها و تلاش ها در تاریخ ثبت شود.
رئیس حراست دانشگاه آزاد اسلامی کشور اضافه کرد : اتفاقات دفاع مقدس بسیار پرشکوه و حماسه آفرین است و باید برای آن اقدامات تبلیغاتی و پژوهشی مختلفی انجام گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha