شبکه برق ۵٠٠ روستای آذربایجان‌غربی بهسازی می‌شود

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی گفت: شبکه برق ۵٠٠ روستای این استان در راستای اجرای طرح بهارستان تا پایان سال ۱۴٠٠ بهسازی می‌شوند که تا امروز این طرح پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی داشته است.   

اکبر حسن‌بگلو روز پنجشنبه در گفت وگوبا خبرنگارایرنا اظهارداشت: طرح بهارستان، اردیبهشت ماه سال ۱۴٠٠ از سوی شرکت توانیر طراحی شد و در آن شرکت‌های توزیع برق در یک فرآیند پنج ساله شبکه برق را بهسازی می‌کنند.

وی اضافه کرد: جابجایی و مقاوم‌سازی پایه‌های برق در معابر روستایی، تامین ولتاژ مطمئن مشترکان روستایی، اصلاح روشنایی معابر عمومی روستاها، اصلاح فرسودگی شبکه برق روستاهای مشمول طرح و توسعه شبکه و تامین برق متقاضیان جدید انشعاب از اهداف طرح بهارستان است که با نگاهی جامع و روستامحور در بازه‌های زمانی مشخص انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی بیان کرد:  با توجه به اینکه توسعه، اصلاح و تقویت زیرساخت‌های روستایی سبب تسریع مهاجرت معکوس به روستاها و رونق گرفتن آن‌ها می‌شود، در این راستا طرح بهارستان،   یکی از مهم‌ترین پروژه به منظور تقویت زیرساخت‌ روستاها محسوب می‌شود.

حسن بگلو ادامه داد: آذربایجان‌غربی بیش از ۲ هزار و ۸۱۸ روستا دارد که از این تعداد ۵٠٠ روستا سهمیه اعلامی توانیر برای بهسازی شبکه روستایی است که این شرکت علاوه بر ۵٠٠ روستای معین شده در طرح بهارستان، تعدادی روستای دیگر را نیز مطابق برنامه خود بهسازی می‌کند.         

وی بر جذب ۱٠٠ درصدی اعتبارات و اجرای پروژه‌های بهسازی ۵۰۰ روستای طرح بهارستان تا پایان سال جاری تاکید کرد و گفت: تصمیم داریم با تلاش‌های جهادگران صنعت برق استان تاپایان سال ۱۴۰۰ کل روستاهای این طرح را بهسازی کنیم.

به گزارش ایرنا، هزار و ۲۵۰ مگاوات برق سالانه در آذربایجان‌غربی تولید و تنها هزار مگاوات آن در سال مصرف می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha