بستری‌شدگان روزانه کرونا درآذربایجان‌غربی نظیر ۲۰هفته اخیر سه‌رقمی است

ارومیه- ایرنا- رییس کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی گفت: بستری شدگان روزانه به خاطر ابتلا به کرونا یا مشکوک بودن به آن در استان، از اوایل تیرماه گذشته (حدود ۲۰ هفته اخیر) سه رقمی بوده و حتی در مقاطعی به ۴۶۰ نفر در روز هم رسیده است.

دکتر علی احمد آقاپور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آخرین باری که این رقم، دورقمی بوده به روز چهارم تیرماه بر می گردد و پس از آن، تعداد بستری شدگان روزانه از ۱۰۰ نفر کمتر نشده است.

وی اضافه کرد: این آمار نشان می دهد که هنوز شیوع کرونا در آذربایجان غربی قابل توجه است و رعایت پروتکل های بهداشتی باید در دستور کار جدی مردم و مسوولان قرار گیرد.

رییس کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته نیز ۱۵۷ نفر در استان از جمله ۶۰ نفر در ارومیه به علت ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های مختلف بستری شدند که هرچند به حدود یک سوم روزهای اوج رسیده ولی بازهم رقم قابل توجهی به نظر می رسد.

آقاپور گفت: در این مدت ۵۵۲ نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده و ۶ نفر هم بر اثر ابتلا به این بیماری، جان خود را از دست دادند که ۲ نفر از آنان مربوط به شهر میاندوآب بود.

وی افزود: با احتساب این آمار، کل بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به ۸۴۱ نفر رسید که کمترین رقم از اواخر تیر امسال تاکنون است.

وی بیان کرد: طی حدود ۲۱ ماه گذشته ۳۱۵ هزار نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده و متاسفانه هفت هزار و ۳۲ نفر جان خود را از دست داده اند؛ ضمن اینکه نزدیک به ۷۱ هزار نفر با دریافت درمان لازم، از بیمارستان های استان مرخص شده اند.

به گزارش ایرنا، ۲.۲ درصد مبتلایان به کرونا در آذربایجان غربی جان خود را از دست داده اند؛ این رقم در کشور ۲.۱ درصد است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha