۳۸ ترانس هوایی برای رفع ضعف ولت شبکه‌های توزیع برق کاشان تامین شد

کاشان - ایرنا - مدیر امور برق کاشان گفت: ۳۸ ترانس هوایی با هدف تقویت برق و رفع ضعف ولت شبکه‌های توزیع برق این شهرستان تامین شد.

امیر رمضانی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با ایرنا با بیان اینکه برای خرید ترانس‌های هوایی برق نزدیک به هفت میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است، افزود: جذب این میزان اعتبار در سال‌های اخیر برای رفع ضعف ولت شبکه‌های توزیع برق کاشان بی‌سابقه بوده است.

وی خاطر نشان کرد: ترانس‌های هوایی برق برای رفع ضعف ولت شبکه‌های توزیع به ویژه در زمان‌های اوج مصرف به خصوص در فصل تابستان، به زودی نصب می‌شود.

مدیر امور برق کاشان تصریح کرد: ترانس‌های هوایی برق در محله‌های حاشیه‌نشین و تازه ساخت شهر کاشان به دلیل تراکم جمعیت به شبکه‌های توزیع برق افزوده خواهند شد.

به گفته وی، تعدادی از ترانس‌های هوایی برق نیز در شهرهای اطراف کاشان با توجه به گسترش آنها که با مشکلات ضعف ولتاژ برق روبه‌رو هستند، نصب خواهد شد.

وی اضافه کرد: امید می‌رود با نصب این ترانس‌ها در تابستان سال آینده شاهد کمترین میزان ضعف ولت در شبکه‌های توزیع برق شهرستان کاشان باشیم.

به گزارش ایرنا، ضعف ولت شبکه برق علاوه بر خسارت به شبکه‌های توزیع، به وسایل برقی مردم نیز خسارت وارد می‌کند؛ موضوعی که کاشانی‌ها و به خصوص مردم محله‌های حاشیه‌نشین این شهر با آن مواجه هستند و این موضوع برخی اعتراض‌ها هم به دنبال داشته است. 

بیش از ۱۹۰ هزار مشترک برق در شهرستان کاشان وجود دارد که از این شمار، افزون بر ۱۵۱ هزار خانگی، ۲۲ هزار تجاری، ۶ هزار عمومی، ۲ هزار صنعتی و یک هزار در بخش کشاورزی هستند.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha