دشمنان از تفکر «ما می‌توانیم» مردم ایران نگران و عصبانی هستند

کرمانشاه - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: به فرموده مقام معظم رهبری آمریکا از قدرت دفاعی و نظامی ما ناراحت نیست بلکه بیشتر از این ناراحت و عصبانی است که به تفکر «ما می‌توانیم» برگرفته از بسیج دست پیدا کرده‌ایم که این تفکر در همه عرصه‌ها ما را از آنها بی نیاز کرده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «آیت الله مصطفی علما» روز پنجشنبه در دیدار استاندار،  اعضای شورای تامین استان،  فرماندهان، مسوولان اجرایی و بسیجیان کرمانشاه به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج، افزود: نهاد بسیج و تفکر بسیجی یک نعمت الهی برای انقلاب و کشور است و در واقع همه مردم ایران به نوعی بسیجی هستند، زیرا در باطن و  وجودشان برای سربلندی انقلاب،  نظام و کشور بسیجی عمل و رفتار می‌کنند که این دشمنان را ناامید کرده است.   

او با اشاره به دیدگاه بلند نظرانه حضرت امام خمینی (ره) در تشکیل بسیج ۲۰ میلیونی و در ادامه تاکید بر تفکر بسیج سازندگی در کشور از سوی مقام معظم رهبری اظهار کرد: بسیج فقط نباید در بُعد نظامی و امنیتی خلاصه شود بلکه مهمتر از همه،  تفکر علمی و سازندگی اش است زیرا با همین تفکر و با دست خالی جلوی همه دشمنان در هشت سال دفاع مقدس ایستادیم و امروز در همه میدان‌ها و عرصه‌ها نه تنها در کشور حتی در جهان حرف هایی برای گفتن داریم و از وابستگی بی نیاز هستیم.

آیت الله علما به مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: حاج قاسم با منش و اخلاق،  رفتار و معنویتی که داشت دارای یک مکتب بسیجی واقعی بود و این باعث شد،  چه در زمان حیات و چه پس از شهادت،  محبوبیت داشته باشد لذا همه بسیجیان باید در کنار عمل خدمتگزاری به مردم، اخلاق و معنویت داشته باشند.

خطیب جمعه کرمانشاه در ادامه به بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری اشاره کرد و یادآور شد: ایشان در این بیانیه بسیجیان را به رعایت اخلاق و معنویت تذکر می‌دهند زیرا آنچه نظام و انقلاب را نگه می‌دارد حفظ اصول و ارزش‌های اخلاقی، معنوی و اسلامی است.

بسیجیان باید حامی و مطیع مسجد باشند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بندهایی از بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: بسیجیان همیشه باید بچه مسجدی و حامی مسجد باشند زیرا این پیام و اصول های ارزشی که از مسجد به جامعه منتقل می‌شود آمریکا را ۴۰ سال پشت درب‌های این مملکت نگه داشته است.

آیت الله علما افزود: چرا مردم ایران در هشت سال جنگ تحمیلی به جبهه ها رفتن و شهید دادند زیرا می‌خواستند از اسلام ناب محمدی که حضرت امام (ره)  معرفی کرده بود دفاع کنند و این خیلی با اهمیت و ارزش است لذا باید تمام تلاش ما این باشد که اصول اسلامی را حفظ کنیم و این واقعیت را بدانیم در آخر هیچ چیزی جز اسلام برای ما باقی نخواهد ماند.

۲۹ آبان تا پنجم آذرماه در تقویم رسمی کشورمان به عنوان هفته بسیج نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha